Marzec 30 2015 11:16:59
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Pożar sadzy w kominie

Koźminek, 17,01,2013, Plac Wlolności 3

Zima, czyli sezon grzewczy nieodłącznie wiąże się dla strażaków z wezwaniami do pożaru sadzy w kominie. Dokładnie do tego typu zdarzenia zostaliśmy zadysponowani w Czwartek 17 stycznia 2012r., około godziny 22. Skierowano nas na ulicę przy placu Wolności w Koźminku, gdzie w jednym z pomieszczeń mieszkalnych, w piętrowej kamienicy właściciel zauważył zadymienie. Po dojechaniu na miejsce zastępów z naszej jednostki i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono pożar sady w kominie, który objął częściowo drewniany strop budynku. Niezwłocznie przystąpiono do wygaszanie pieca centralnego ogrzewania oraz zlokalizowania pożaru w stropie, co wiązało się z demontażem części boazerii i paneli podłogowych w mieszkaniu nad piwnicą. Następnie przystąpiono do zrzucania palącej się sady w przewodzie kominowym i dogaszania jej. W działaniach, które trwały ponad godzinę brał również udział jeden zastęp z JRG 1 Kalisz.

 

Jakub Pietrzak dnia styczeń 18 2013 15:33:37 · Drukuj
Dachowanie w miejscowosci Młynisko

Groźnie wyglądające dachowanie

Trudne warunki drogowe były przyczyną, jak się później okazało niegroźnej kolizji w miejscowości Młynisko. Jednak z informacji jaka wpłynęła do dyspozytora Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu w ubiegłą sobotę, kilka minut po godzinie 14 wynikało, iż pojazdem typu bus mogło jechać kilka osób. Dlatego na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej, jeden z Koźminka i dwa z PSP Kalisz. Na prostym odcinku drogi dachowaniu uległ samochód Renault Trafic. Na szczęście w pojeździe, w chwili zdarzenia przebywała jedna osoba – kierowca, który wyszedł z pojazdu o własnych siłach, bez żadnych obrażeń. Działania strażaków, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i wyciągnięciu pojazdu z rowu. Na miejscu obecna była również Policja oraz zespół „P” Pogotowia Ratunkowego. Warto wspomnieć, iż w tym samym czasie straż pożarna prowadziła również działania w związku z kolizją z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Pólko.

Tomasz Pietrzak dnia styczeń 15 2013 18:01:41 · Drukuj
Pożar garażu w miejscowości Chodybki

Wszystkie informacje dotyczące tego pożaru znajdziecie w tym materiale.
Zapraszamy do oglądania


Informacja również na
www.kalisz.naszemiasto.pl
www.rc.fm

 

kociol dnia styczeń 07 2013 11:59:44 · Drukuj
Podsumowanie roku 2012

TVN, NASZEMIASTO, KOŹMINEK, STRAZ,

To już kolejny rok z Wami! 4 lata prowadzimy dla Was stronę internetową, na której zamieszczamy materiały dotyczące działalności naszej jednostki. Jesteśmy wszędzie tam gdzie dzieje się coś ciekawego. O każdej porze dnia i nocy zbieramy dla Was informacje, które odzwierciedlają zaangażowanie w pracę na rzecz jednostki wszystkich strażaków OSP Koźminek. Mamy nadzieję, że dla wielu z Was na stałe wpisaliśmy się na listę najciekawszych, lokalnych stron internetowych. Opisujemy dla Was nie tylko działania ratowniczo - gaśnicze, ale także umieszczamy relacje z różnych imprez, ćwiczeń, konkursów i szkoleń. Dzięki naszej stronie o Koźminku, mówi się nie tylko w naszym środowisku, ale także w całej Polsce, czego doskonałym przykładem jest ostatni sukces świątecznego filmiku, który został zamieszczony na znanym portalu regionalnym tj. Kalisz.naszemiasto.pl oraz ogólnopolskim - TVN24. Materiał wyemitowano również w telewizyjnym serwisie informacyjnym tej stacji. Liczymy, że przyszły rok będzie taki sam, a nawet lepszy, czego sobie i naszym wiernym sympatykom życzymy!

 

Jakub Pietrzak dnia grudzień 31 2012 17:04:46 · Drukuj
Życzenia od strażaków!

 Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz szczęśliwego Nowego Roku 2013 życzy OSP Koźminek. Z tej okazji przygotowaliśmy filmik, który pragniemy Wam zaprezentować.


 

kociol dnia grudzień 22 2012 13:41:24 · Drukuj
Pożar garażu w miejscowości Rogal

Tym razem bez tekstu. Wszystkiego Dowiecie się w naszym materiale…


 

kociol dnia listopad 24 2012 15:28:58 · Drukuj
Pożar samochodu w Koźminku

Koźminek, ul. Kościuszki 29

 

Przyjechałeś po pracy i spalił Ci się samochód??? Niestety, z takim niemiłym zdarzeniem miał do czynienia tydzień temu jeden z mieszkańców Koźminka, któremu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej spaleniu uległ samochód marki Audi. Po dojechaniu naszej jednostki na miejsce, zaledwie kilkadziesiąt metrów od remizy pożarem objęta była cała komora silnikowa. Strażacy przy użyciu szybkiego natarcia błyskawicznie uporali się z płomieniami. Pomimo tego auto uległo znacznemu uszkodzeniu. W działaniach trwających zaledwie kilkadziesiąt minut brał udział jeden zastęp GBA Star/Man 349 [P] 10.

 

Jakub Pietrzak dnia listopad 17 2012 13:58:09 · Drukuj
Próbna ewakuacja w szkole podstawowej w Moskurni

SP Moskurnia

W jesienny dzień - 22 października 2012r. o godz.10.55 w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów oraz pracowników placówki. Ćwiczenia odbyły się przy wsparciu strażaków OSP w Koźminku i Gaci Kaliskiej. Wszyscy sprawnie w sposób zorganizowany, drogą ewakuacyjną opuścili budynek. Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uczniów i przedszkolaków w chwili akcji ewakuacyjnej złożyli meldunek Dyrektorowi szkoły o liczebności oraz stanie zdrowia podopiecznych. Uzyskane informacje Dyrektor przekazała w formie raportu dowódcy straży kierującemu akcją druhowi Dariuszowi Pietrzakowi. Okazało się, że jeden uczeń klasy V pozostał w budynku szkoły. Dzięki sprawnemu przeszukaniu przez strażaków budynku szkoły, uczeń został wyprowadzony i udzielono mu pierwszej pomocy. Ale na szczęście była to tylko próba alarmowa. Dyrektor szkoły oprowadziła druhów strażaków po budynku szkoły, by w sposób fachowy sprawdzili i ocenili stan szkoły pod względem bezpieczeństwa. Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie i przedszkolacy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przeanalizowano przebieg ćwiczeń. Strażacy OSP Koźminek również przedstawili uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy i zapoznali ze sprzętem ratownictwa medycznego. Należy zwrócić uwagę, że nauczyciele i pracownicy zostali wcześniej przeszkoleni i zapoznani z procedurami ewakuacji szkoły. Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła poprawnie, miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.

Tekst: Joanna Adamiak

Zdjęcia: SP Moskurnia

kociol dnia październik 27 2012 10:32:01 · Drukuj
Kurs sternika motorowodnego

Kurs sternika motorowodnego

Egzaminem zakończył się kurs sternika motorowodnego, dzięki któremu patent uprawniający do prowadzenia łodzi motorowych o mocy 60kW uzyskało 9 druhów z naszej jednostki: Zdzisław Dziubek, Grzegorz Pawlaczyk, Artur Richter, Robert Frątczak, Adrian Pawlaczyk, Jakub Pietrzak, Daniel Więckowski, Tomasz Pietrzak i Adam Dziubek, Zbigniew Nowak. Kurs podzielony był na dwie części: teoretyczną, prowadzoną w naszej remizie i praktyczną na zbiorniku w Murowańcu. Egzamin natomiast odbywał się na zbiorniku w Ślesinie. Kurs przeprowadziła dla nas Szkoła Żeglarstwa MORKA z Kalisza. Dzięki ogromnej pasji i profesjonalizmowi prowadzącego kpt. Piotra Lewandowskiego zdobyliśmy wiele cennych informacji, niezbędnych podczas działań ratowniczych na wodzie oraz bez problemu zdaliśmy egzamin przed komisją Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego z Poznania. Uczestnictwo w kursie było odpłatne. Jednak dzięki zarządowi naszej jednostki udało się uzyskać dofinansowanie na ten cel. Dzięki czemu druhowie pokrywali jedynie połowę ceny kursu. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania uczestnictwem w kursie, bowiem w znaczący sposób podniósł wyszkolenie członków naszej jednostki oraz pokazał, iż ratownictwo wodne, także jest bardzo ważnym elementem naszej działalności.

Jakub Pietrzak dnia październik 21 2012 17:55:32 · Drukuj
Kilka centymetrów od tragedii

Wypadek w Chodybkach

O dużym szczęściu może mówić kierowca i pasażer osobowego Fiata Punto, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prowadzącej do posesji w miejscowości Chodybki nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Trzebień kierowcy Alfy Romeo. Jedynie szybka reakcja spowodowała, iż Punto zostało uderzone na wysokości komory silnikowej. Uderzenie boczne w okolicach drzwi mogłoby skończyć się tragicznie, na co wskazywały dość długie ślady hamowania i wyrwane przednie koło Fiata Punto. Ostatecznie Alfę wyhamowały drzewa, nie powodując znacznych obrażeń u kierowcy i pasażera. Obecny na miejscu zespół „P” Pogotowia Ratunkowego opatrzył rany głowy jednego z uczestników kolizji. Strażacy oznakowali i wygrodzili miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i zakręcili zawór instalacji gazowej w jednym z pojazdów, a także pomogli uprzątnąć auta. Na miejscu obecna była również Policja z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu.

 

Jakub Pietrzak dnia październik 15 2012 05:14:01 · Drukuj
Dachowanie w miejscowosci Rogal

Dachowanie w Rogalu

 

Dachowaniem zakończyła się brawurowa jazda kierowcy osobowego citroena. Do zdarzenia doszło w sobotę 6 października, około godziny 21 w miejscowości Rogal. Na miejsce udał się jeden zastęp z naszej jednostki oraz zastęp z PSP JRG 1 Kalisz. Zgłoszenie jakie otrzymaliśmy od dyspozytora MSK, było poważne, bowiem wynikało z niego, iż samochód w wyniku wypadku zaczyna się palić. Po dojechaniu na miejsce jedna rota niezwłocznie przystąpiła do gaszenia pojazdu, natomiast druga do poszukiwania osób poszkodowanych, bowiem początkowo strażacy nikogo nie zastali na miejscu zdarzenia. Dopiero po chwili ustalono jedną z osób poszkodowanych, która została przekazana, obecnemu na miejscu pogotowiu ratunkowemu. Pomimo dokładnego przeszukania terenu, nie znaleziono nikogo innego. Nie wiadomo, czy był to jedyny uczestnik zdarzenia, jednak to wyjaśni policyjne dochodzenie. Dalsze działania polegały na oświetlaniu miejsca wypadku, jego zabezpieczeniu, a także kierowaniu ruchem. Dodać należy, iż pojazd poruszał się z ogromną prędkością, bowiem wyrzuciło go na kilkadziesiąt metrów, aż pod sam budynek mieszkalny znajdujący się nieopodal drogi. Tylko dzięki wielkiemu szczęściu nikomu, poza pasażerami osobówki nic się nie stało.

Jakub Pietrzak dnia październik 07 2012 15:59:25 · Drukuj
Strona 6 z 26 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie