Wrzesień 01 2015 03:47:14
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Zdarzenie komunikacyjne z udziałem autobusu

Kliknij!

W dniu dzisiejszym, tuż przed godziną 7 rano doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Dębsko. W kolizji brały udział trzy pojazdy, w tym autobus. Ze względu na uczestnictwo w zdarzeniu tego ostatniego, dyspozytor skierował z naszej jednostki dwa zastępy oraz jeden z JRG 1. Na szczęście nie był to wypadek masowy, a poszkodowana została jedna osoba, kierowca VW Transportera, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przy manewrze omijania autobusu na przystanku autobusowym zderzył się z nim, a następnie uderzył jeszcze w nadjeżdżający z przeciwka pojazd osobowy, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. W trakcie prowadzonych działań, do szpitala zgłosiły się jeszcze dwie osoby, pasażerowie autobusu u których na szczęście nie zdiagnozowano żadnych, poważniejszych obrażeń. Działania straży polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu akumulatorów oraz na kierowaniu ruchem drogowym. Poważnym problemem było usunięcie około 30 litrów oleju, który wyciekł z autobusu, na co zużyto około 40 kg środka sorpcyjnego. Ze względu na komplikacje z odblokowaniem układu hamulcowego autobusu, droga wojewódzka w miejscowości Dębsko była zamknięta dla ruchu przez około 4 godziny, pojazdy na objazd kierowali wraz z Policją druhowie z naszej jednostki.


Jakub Pietrzak dnia wrzesień 23 2013 17:30:02 · Drukuj
Pożar Fabryki Palet w Ksawerowie

Kliknij i zobacz!

W niedzielę doszło do pożaru w zakładzie produkcji palet w miejscowości Ksawerów. Pożar zauważył dozorca podczas porannego obchodu zakładu i natychmiast poinformował o tym fakcie straż pożarną. Na szczęście nie objął dużego obszaru, bowiem zapalił się jedynie fragment konstrukcji dachowej, jednak zagrożenie rozprzestrzenieniem się była ogromna, dlatego na miejsce dyspozytor MSK Kalisz prócz dwóch wozów z naszej jednostki, skierował także jednostki z Pietrzykowa i Szczytnik, a także strażaków z JRG Kalisz. Na miejsce dotarł również oficer operacyjny, który przejął dowodzenie działaniami ratowniczymi na miejscu zdarzenia. Pożar szybko opanowano. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Jakub Pietrzak dnia sierpień 06 2013 16:51:18 · Drukuj
Pożar poddasza w Liskowie

Kliknij i zobacz

W dniu dzisiejszym jeden zastęp z naszej jednostki, po raz pierwszy w tym roku został wezwany do działań poza teren gminy. Około godziny 1 w nocy ochotnicy z Koźminka zostali zadysponowani do pożaru poddasza piętrowego budynku mieszkalnego w miejscowości Lisków. Ze względu na porę nocną, pożar zdążył się dość mocno rozwinąć, bowiem ogień było widać już z miejscowości Dębsko. Po dojeździe na miejsce podjęto decyzję o wprowadzeniu roty w aparatach ODO do wnętrza budynku. Ponadto poprowadzono jeden prąd z zewnątrz, początkowo z samochodu gaśniczego, a następnie z podnośnika. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do oddymiania budynku, a następnie wynoszenia nadpalonych, tlących się materiałów składowanych w pomieszczeniach, w których rozprzestrzenił się pożar. Straty wstępnie oszacowano na około 60 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach, które trwały ponad 3 godziny, brało udział 24 strażaków z 5 zastępów, a także Pogotowie Energetyczne. Na szczęście nie było ofiar, ani też poszkodowanych, choć dużym zagrożeniem była wyniesiona przez ratowników butla z gazem propan – butan. Dzięki naszej, specjalistycznej kamerce JVC GC-XA1, mogą Państwo obejrzeć działania prowadzone na miejscu zdarzenia, widziane z perspektywy jednego ze strażaków naszej jednostki. Zapraszamy do oglądania!


Jakub Pietrzak dnia czerwiec 20 2013 21:43:54 · Drukuj
Kurs kierowania ruchem drogowym

Kurs kierowania ruchem drogowym

W ubiegłym tygodniu 6 strażaków z naszej jednostki: Grzegorz Pawlaczyk, Artur Richter, Fryderyk Pawlak, Michał Pietrzak, Bartosz Warszawski i Jakub Pietrzak uczestniczyli w kursie kierowania ruchem drogowym, który miał miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu. W kursie uczestniczyło około 40 strażaków z całego powiatu kaliskiego. Uczestnicy w pierwszej części poznali zagadnienia teoretyczne, a następnie musieli w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę, pod czujnym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Całość zakończył egzamin.

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 20 2013 10:18:13 · Drukuj
Skutki długotrwałych opadów deszczu

Kliknij i zobacz zdjęcia

Jak wiadomo najskuteczniejszym sposobem przed zalewaniem terenu są kanały melioracyjne. Takie kanały znajdują się również w Koźminku i większość z nich połączona jest ze stawami w koźmineckim parku skąd naddatek wody, rowem melioracyjnym jest odprowadzany do rzeki. Problem pojawia się wtedy, gdy nieczyszczone, zapychają się, szczególnie w czasie obfitych opadów deszczu. Tak właśnie było ostatniej nocy. Padający w poniedziałek, z dużą intensywnością deszcz spowodował nagłe wezbranie wody, którą nie nadążały odbierać nawet studzienki przeciwdeszczowe, to spowodowało, iż ulica Szkolna znalazła się pod wodą, a strażacy przybyli na miejsce około godziny 2 w nocy przystąpili do odpompowywania wody. Zatkane przepusty natomiast doprowadziły do takiej sytuacji, iż w pobliżu ulicy Nakwasińskiej i Kaliskiej około godziny 4 nad ranem woda zaczęła wdzierać się do budynków mieszkalnych. Na miejsce niezwłocznie udali się również strażacy z naszej jednostki, początkowo jednym samochodem. Jednak, krótkie rozpoznanie dowódcy sprawiło, iż na miejsce zadysponowano wkrótce kolejny zastęp samochodem Star 266. Przystąpiono do odtykania przepustów i pompowania wody, a także układania worków z piaskiem w obronie budynków mieszkalnych, jednak w przypadku jednego z domostw konieczna była ewakuacja jego mieszkańców. Woda przybierała coraz szybciej, wobec czego na miejsce zadysponowano jednostkę z OSP Pietrzyków. Jej ilość była na tyle duża, iż stawy w Koźminku zaczęły przelewać się nad groblami. Niezbędne było całkowite otwarcie przepustów do czego użyto naszej łodzi motorowej. Choć uratowało z całą pewnością kilka domostw przed zalaniem, niestety podmyło drogę powiatową Koźminek – Moskurnia, która była całkowicie nieprzejezdna, a samochody kierowano na objazdy. Dopiero po oględzinach miejsca przez Wójta Gminy Koźminek Andrzeja Miklasa i Starostę Kaliskiego Krzysztofa Nosala, który jest zarządcą drogi podjęto decyzję o jej zamknięciu dla pojazdów powyżej 3,5 tony, wyznaczając dla nich objazd przez Chodybki i Złotniki, gdzie znajduje się most dla pojazdów do 15 ton. W działaniach, które łącznie trwały około 10 godzin, uczestniczyło z ogromnym poświęceniem kilkudziesięciu strażaków z OSP Koźminek i Pietrzyków. Warto wspomnieć, iż również sąsiedzi z Liskowa, w tę noc nie spali spokojnie i kilka razy interweniowali w związku z intensywnymi opadami.

Informacje również:


www.rc.fm

www.kalisz.naszemiasto.pl

www.calisia.pl

www.kalisz112.pl

www.faktykaliskie.pl

www.strazacki.pl

www.radiomerkury.pl

 

Jakub Pietrzak dnia maj 28 2013 15:27:14 · Drukuj
Kolizja na skrzyżowaniu Mickiewicza i Nakwasińskiej

Kliknij i zobacz zdjęcia!

Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną kolizji do jakiej doszło dzisiaj, po godzinie 15 na ulicy Nakwasińskiej w Koźminku. Jadąca od strony szkoły podstawowej, ulicą Mickiewicza kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Nakwasińską, w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem jadącym od strony ulicy Kaliskiej, który dodatkowo uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. W kolizji uczestniczyły cztery osoby, w tym dwójka dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli instalacji LPG i odłączeniu akumulatorów. W działaniach trwających około godziny brał udział jeden zastęp z naszej jednostki, a także jeden z JRG 1 Kalisz oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 21 2013 17:49:56 · Drukuj
Jest nas coraz więcej!

Jest nas coraz więcej!

Dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie naszym FanPage'm i zapraszamy do powiększania grona miłośników OSP Koźminek! Uśmiech

 

Tomasz Pietrzak dnia maj 12 2013 14:03:31 · Drukuj
TVP Poznań o nas!

Kolejny, ogromny sukces medialny jednostki z Koźminka!!! Po TVN – nie przyszedł czas na telewizję regionalną, a dokładniej TVP Poznań. To właśnie w piątkowym (10.05.2013), głównym wydaniu Teleskopu o 18.30, czyli w największym, regionalnym serwisie informacyjnym pojawił się materiał o naszej jednostce, z czego jesteśmy niezwykle zadowoleni. W materiale zrealizowanym przez panią redaktor Adriannę Borowicz możecie Państwo zobaczyć wspaniałą prezentację jednostki i posłuchać wypowiedzi: Zdzisława Dziubka, Grzegorza Pawlaczyka, Fryderyka Pawlaka, Jana Tomaski, a także Tomasza Pietrzaka, którzy w doskonały sposób opisują specyfikę pracy naszej jednostki. Na filmiku widać też Kryspina Biniaszczyka. Cieszymy się, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich druhów, a także naszej stronie Internetowej, profilowi na Facebooku, filmikach z życzeniami i naszym wykonaniem Harlem Shake’a zostaliśmy zauważeni i dzięki temu staliśmy się jeszcze bardziej rozpoznawalni w skali lokalnej i regionalnej. W doskonały sposób promujemy nie tylko jednostkę, ale także naszą gminę. Mamy nadzieję, że stanie się to motywacją do dalszej pracy i zachęci młodzież do wstępowania w nasze szeregi, natomiast odpowiednie instytucje zainteresuje problemem, który spędza nam sen z  powiek, czyli koniecznością zakupu nowego, ciężkiego wozu bojowego. Zapraszamy do oglądania od 00:21:24, poprzez stronę TVP Poznań, po kliknięciu na banner poniżej.


TVP o Nas!
(kliknij na obrazek)

kociol dnia maj 10 2013 23:31:41 · Drukuj
Szkolenia strażaków

Kursy

Podnoszenie poziomu wyszkolenia jest bardzo ważnym zadaniem jakie ma do zrealizowania
jednostka OSP Koźminek. Włączanie w szeregi Jednostki Operacyjno – Technicznej nowych członków wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu wyszkolenia, aby w pełni bezpiecznie prowadzić działania ratowniczo – gaśnicze. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że kilkunastu druhów z naszej jednostki mogło uczestniczyć w zorganizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu kursie podstawowym strażaków OSP oraz kursie ratownictwa technicznego. Dzięki pierwszemu z nich, w działaniach ratowniczych mogą pełnoprawnie uczestniczyć następujące osoby: Angelika Kałach, Konrad Helt, Dominik Gałczyński, Tomasz Krysiak i Bartłomiej Biniaszczyk. W drugim szkoleniu, bardziej widowiskowym, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu hydraulicznego uczestniczyli natomiast: Artur Richter, Kryspin Biniaszczyk i Michał Pietrzak. Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia zarówno jednego jak i drugiego kursu. Zdjęcia z zajęć i egzaminów możecie Państwo podziwiać w naszej galerii. Zapraszamy!

kociol dnia maj 01 2013 19:41:07 · Drukuj
Kamerka na hełm – coś czego jeszcze u nas nie było…

Kamerka

Musimy się pochwalić!!! Bardzo chcieliśmy to mieć… i dostaliśmy z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni!!! Decyzją zarządu naszej jednostki, w uznaniu za nasz trud jaki wkładamy w prowadzenie strony internetowej i sukces jaki odnieśliśmy publikując niecodzienne życzenia świąteczne została nam przekazana, podczas Zebrania Walnego w dniu 16 lutego 2013 r. specjalistyczna kamerka JVC GC-XA1 montowana na hełmie, dzięki której będziemy mogli prezentować Wam jeszcze bardziej ciekawe materiały z działań w których bierzemy udział. Niewątpliwie jesteśmy pierwszą jednostką w powiecie używającą tego pionierskiego rozwiązania, które zostało docenione m.in. w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu zyskuje coraz większą popularność również w naszym kraju. Dzięki kamerce nie tylko będziemy mogli prezentować różne, ciekawe materiały, ale także czuć się bardziej bezpiecznie podczas działań, gdyż będą one rejestrowane i w razie czego zgromadzony materiał, pozwoli na uniknięcie wszelkich niedomowień. Do tej pory tylko raz mieliśmy okazję użycia kamerki w czasie akcji ratowniczo – gaśniczej. Był to pożar „rozmrażarki” w miejscowości Bogdanów. Efekty Musicie ocenić sami. Nam się podoba! Mamy nadzieję, że Wam również się spodoba. Na koniec pragniemy podziękować dh Fryderykowi Pawlakowi za pomoc w przygotowaniu specjalnego uchwytu do naszej kamerki.

 

 

 

kociol dnia marzec 10 2013 21:58:47 · Drukuj
Podziękowania

Podziękowania od Gimnazjum w Koxminku

Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku składa serdeczne podziękowania Komendantowi OSP w Koźminku panu Dariuszowi Pietrzakowi oraz Tomaszowi Pietrzakowi i Fryderykowi Pawlakowi za bezinteresowną pomoc . Panowie 18 lutego wycieli dwa drzewa sprzed gimnazjum , które zgodnie z pozwoleniem nr 832/2012/A Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Kaliszu należało usunąć w celu zapewnienia właściwego bezpieczeństwa uczniów i innych osób przebywających na terenie szkoły.

Iwona Chojnacka-Adamus

kociol dnia marzec 06 2013 18:03:54 · Drukuj
Strona 6 z 28 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie