Lipiec 07 2015 02:15:33
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Kolizja na skrzyżowaniu Mickiewicza i Nakwasińskiej

Kliknij i zobacz zdjęcia!

Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną kolizji do jakiej doszło dzisiaj, po godzinie 15 na ulicy Nakwasińskiej w Koźminku. Jadąca od strony szkoły podstawowej, ulicą Mickiewicza kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Nakwasińską, w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem jadącym od strony ulicy Kaliskiej, który dodatkowo uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. W kolizji uczestniczyły cztery osoby, w tym dwójka dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli instalacji LPG i odłączeniu akumulatorów. W działaniach trwających około godziny brał udział jeden zastęp z naszej jednostki, a także jeden z JRG 1 Kalisz oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 21 2013 17:49:56 · Drukuj
Jest nas coraz więcej!

Jest nas coraz więcej!

Dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie naszym FanPage'm i zapraszamy do powiększania grona miłośników OSP Koźminek! Uśmiech

 

Tomasz Pietrzak dnia maj 12 2013 14:03:31 · Drukuj
TVP Poznań o nas!

Kolejny, ogromny sukces medialny jednostki z Koźminka!!! Po TVN – nie przyszedł czas na telewizję regionalną, a dokładniej TVP Poznań. To właśnie w piątkowym (10.05.2013), głównym wydaniu Teleskopu o 18.30, czyli w największym, regionalnym serwisie informacyjnym pojawił się materiał o naszej jednostce, z czego jesteśmy niezwykle zadowoleni. W materiale zrealizowanym przez panią redaktor Adriannę Borowicz możecie Państwo zobaczyć wspaniałą prezentację jednostki i posłuchać wypowiedzi: Zdzisława Dziubka, Grzegorza Pawlaczyka, Fryderyka Pawlaka, Jana Tomaski, a także Tomasza Pietrzaka, którzy w doskonały sposób opisują specyfikę pracy naszej jednostki. Na filmiku widać też Kryspina Biniaszczyka. Cieszymy się, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich druhów, a także naszej stronie Internetowej, profilowi na Facebooku, filmikach z życzeniami i naszym wykonaniem Harlem Shake’a zostaliśmy zauważeni i dzięki temu staliśmy się jeszcze bardziej rozpoznawalni w skali lokalnej i regionalnej. W doskonały sposób promujemy nie tylko jednostkę, ale także naszą gminę. Mamy nadzieję, że stanie się to motywacją do dalszej pracy i zachęci młodzież do wstępowania w nasze szeregi, natomiast odpowiednie instytucje zainteresuje problemem, który spędza nam sen z  powiek, czyli koniecznością zakupu nowego, ciężkiego wozu bojowego. Zapraszamy do oglądania od 00:21:24, poprzez stronę TVP Poznań, po kliknięciu na banner poniżej.


TVP o Nas!
(kliknij na obrazek)

kociol dnia maj 10 2013 23:31:41 · Drukuj
Szkolenia strażaków

Kursy

Podnoszenie poziomu wyszkolenia jest bardzo ważnym zadaniem jakie ma do zrealizowania
jednostka OSP Koźminek. Włączanie w szeregi Jednostki Operacyjno – Technicznej nowych członków wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu wyszkolenia, aby w pełni bezpiecznie prowadzić działania ratowniczo – gaśnicze. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że kilkunastu druhów z naszej jednostki mogło uczestniczyć w zorganizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu kursie podstawowym strażaków OSP oraz kursie ratownictwa technicznego. Dzięki pierwszemu z nich, w działaniach ratowniczych mogą pełnoprawnie uczestniczyć następujące osoby: Angelika Kałach, Konrad Helt, Dominik Gałczyński, Tomasz Krysiak i Bartłomiej Biniaszczyk. W drugim szkoleniu, bardziej widowiskowym, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu hydraulicznego uczestniczyli natomiast: Artur Richter, Kryspin Biniaszczyk i Michał Pietrzak. Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia zarówno jednego jak i drugiego kursu. Zdjęcia z zajęć i egzaminów możecie Państwo podziwiać w naszej galerii. Zapraszamy!

kociol dnia maj 01 2013 19:41:07 · Drukuj
Kamerka na hełm – coś czego jeszcze u nas nie było…

Kamerka

Musimy się pochwalić!!! Bardzo chcieliśmy to mieć… i dostaliśmy z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni!!! Decyzją zarządu naszej jednostki, w uznaniu za nasz trud jaki wkładamy w prowadzenie strony internetowej i sukces jaki odnieśliśmy publikując niecodzienne życzenia świąteczne została nam przekazana, podczas Zebrania Walnego w dniu 16 lutego 2013 r. specjalistyczna kamerka JVC GC-XA1 montowana na hełmie, dzięki której będziemy mogli prezentować Wam jeszcze bardziej ciekawe materiały z działań w których bierzemy udział. Niewątpliwie jesteśmy pierwszą jednostką w powiecie używającą tego pionierskiego rozwiązania, które zostało docenione m.in. w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu zyskuje coraz większą popularność również w naszym kraju. Dzięki kamerce nie tylko będziemy mogli prezentować różne, ciekawe materiały, ale także czuć się bardziej bezpiecznie podczas działań, gdyż będą one rejestrowane i w razie czego zgromadzony materiał, pozwoli na uniknięcie wszelkich niedomowień. Do tej pory tylko raz mieliśmy okazję użycia kamerki w czasie akcji ratowniczo – gaśniczej. Był to pożar „rozmrażarki” w miejscowości Bogdanów. Efekty Musicie ocenić sami. Nam się podoba! Mamy nadzieję, że Wam również się spodoba. Na koniec pragniemy podziękować dh Fryderykowi Pawlakowi za pomoc w przygotowaniu specjalnego uchwytu do naszej kamerki.

 

 

 

kociol dnia marzec 10 2013 21:58:47 · Drukuj
Podziękowania

Podziękowania od Gimnazjum w Koxminku

Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku składa serdeczne podziękowania Komendantowi OSP w Koźminku panu Dariuszowi Pietrzakowi oraz Tomaszowi Pietrzakowi i Fryderykowi Pawlakowi za bezinteresowną pomoc . Panowie 18 lutego wycieli dwa drzewa sprzed gimnazjum , które zgodnie z pozwoleniem nr 832/2012/A Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Kaliszu należało usunąć w celu zapewnienia właściwego bezpieczeństwa uczniów i innych osób przebywających na terenie szkoły.

Iwona Chojnacka-Adamus

kociol dnia marzec 06 2013 18:03:54 · Drukuj
Pożar "rozmrażarki" w Bogdanowie

Bogdanów
W miniony weekend strażacy z koźmineckiej jednostki uczestniczyli w akcji gaszenia tzw. rozmrażarki do kwiatów w miejscowości Bogdanów. Do zdarzenia wysłano dwa zastępy z naszej jednostki. Po dojechaniu na miejsce bardzo szybo ugasiły pożar, którego przyczyną był najprawdopodobniej nieszczelny „piecyk”, ogrzewający łatwopalną konstrukcję z folii i drewna. Straty wstępnie oszacowano na 2000 zł.

Jakub Pietrzak dnia marzec 03 2013 23:57:40 · Drukuj
Harlem Shake w wykonaniu OSP Koźminek!

Przedstawiamy Państwu kolejną, ciekawą produkcję w wykonaniu OSP Koźminek. Zainspirowani hitem Internetu, którym niewątpliwie stał się w ostatnich tygodniach Harlem Shake, pragniemy zaprezentować Państwu nasze wykonanie tego filmiku. Tym razem z udziałem dziewcząt z naszej jednostki… Mamy nadzieję, że się spodoba...


kociol dnia marzec 03 2013 23:07:26 · Drukuj
Zaproszenie na walne 2013

Zapraszamy!

Już w najbliższą sobotę 16 lutego 2013r., o godzinie 1800, w sali OSP Koźminek odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze z działalności jednostki w 2012r. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków straży jak i tych, którym bliskie są sprawy koźmineckiej jednostki!

 

kociol dnia luty 13 2013 23:10:29 · Drukuj
Pożar auta w Chodybkach

Pożar auta w Chodybkach

Wbrew informacjom zamieszczonym na jednym z lokalnych serwisów informacyjnych, przedwczorajszy pożar samochodu osobowego w Chodybkach gasili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku! Krótko przed godziną osiemnastą zostali zadysponowani do pożaru samochodu Audi 80. Właściciel podczas otwierania drzwi garażowych, zauważył płomienie, które bardzo szybko objęły niemal cały samochód. Po dotarciu ochotników z Koźminka, pożar szybko opanowano, jednak auto, prócz komory silnikowej uległo całkowitemu spaleniu. Dodatkowym utrudnieniem podczas działań był fakt, iż pojazd posiadał instalację gazową, która na szczęście uległa rozszczelnieniu przed przyjazdem straży, nie wyrządzając nikomu krzywdy.

 

Jakub Pietrzak dnia luty 09 2013 16:20:50 · Drukuj
Turniej piłki halowej w Koźminku!

OSP Koźminek w turniejach

W dniu 26 stycznia 2012 roku, w hali sportowej w Koźminku odbył się Halowy Puchar Piłki Nożnej Drużyn OSP. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny z jednostek OSP w: Bogdanowie, Koźminku, Krzyżówki -  Młynisko oraz z Pietrzykowa.

Drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce drużyna OSP Pietrzyków

II miejsce drużyna OSP Krzyżówki – Młynisko

III miejsce drużyna OSP Koźminek

IV miejsce drużyna OSP Bogdanów.

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zwycięska drużyna weźmie udział w Powiatowym Pucharze Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP w Liskowie.

 

Autor: M. Kaczmarek (zdjęcia po kliknieciu w panoramę)

kociol dnia styczeń 24 2013 12:00:29 · Drukuj
Strona 6 z 28 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie