Maj 29 2015 22:05:27
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek









Bezpieczna strona

38263.62

Pożar "rozmrażarki" w Bogdanowie

Bogdanów
W miniony weekend strażacy z koźmineckiej jednostki uczestniczyli w akcji gaszenia tzw. rozmrażarki do kwiatów w miejscowości Bogdanów. Do zdarzenia wysłano dwa zastępy z naszej jednostki. Po dojechaniu na miejsce bardzo szybo ugasiły pożar, którego przyczyną był najprawdopodobniej nieszczelny „piecyk”, ogrzewający łatwopalną konstrukcję z folii i drewna. Straty wstępnie oszacowano na 2000 zł.

Jakub Pietrzak dnia marzec 03 2013 23:57:40 · Drukuj
Harlem Shake w wykonaniu OSP Koźminek!

Przedstawiamy Państwu kolejną, ciekawą produkcję w wykonaniu OSP Koźminek. Zainspirowani hitem Internetu, którym niewątpliwie stał się w ostatnich tygodniach Harlem Shake, pragniemy zaprezentować Państwu nasze wykonanie tego filmiku. Tym razem z udziałem dziewcząt z naszej jednostki… Mamy nadzieję, że się spodoba...


kociol dnia marzec 03 2013 23:07:26 · Drukuj
Zaproszenie na walne 2013

Zapraszamy!

Już w najbliższą sobotę 16 lutego 2013r., o godzinie 1800, w sali OSP Koźminek odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze z działalności jednostki w 2012r. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków straży jak i tych, którym bliskie są sprawy koźmineckiej jednostki!

 

kociol dnia luty 13 2013 23:10:29 · Drukuj
Pożar auta w Chodybkach

Pożar auta w Chodybkach

Wbrew informacjom zamieszczonym na jednym z lokalnych serwisów informacyjnych, przedwczorajszy pożar samochodu osobowego w Chodybkach gasili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku! Krótko przed godziną osiemnastą zostali zadysponowani do pożaru samochodu Audi 80. Właściciel podczas otwierania drzwi garażowych, zauważył płomienie, które bardzo szybko objęły niemal cały samochód. Po dotarciu ochotników z Koźminka, pożar szybko opanowano, jednak auto, prócz komory silnikowej uległo całkowitemu spaleniu. Dodatkowym utrudnieniem podczas działań był fakt, iż pojazd posiadał instalację gazową, która na szczęście uległa rozszczelnieniu przed przyjazdem straży, nie wyrządzając nikomu krzywdy.

 

Jakub Pietrzak dnia luty 09 2013 16:20:50 · Drukuj
Turniej piłki halowej w Koźminku!

OSP Koźminek w turniejach

W dniu 26 stycznia 2012 roku, w hali sportowej w Koźminku odbył się Halowy Puchar Piłki Nożnej Drużyn OSP. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny z jednostek OSP w: Bogdanowie, Koźminku, Krzyżówki -  Młynisko oraz z Pietrzykowa.

Drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce drużyna OSP Pietrzyków

II miejsce drużyna OSP Krzyżówki – Młynisko

III miejsce drużyna OSP Koźminek

IV miejsce drużyna OSP Bogdanów.

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zwycięska drużyna weźmie udział w Powiatowym Pucharze Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP w Liskowie.

 

Autor: M. Kaczmarek (zdjęcia po kliknieciu w panoramę)

kociol dnia styczeń 24 2013 12:00:29 · Drukuj
Kolejny pożar sadzy w kominie

Koźminek, ul. Sienkiewicza 22

Kolejne zdarzenie dotyczące pożaru sady w kominie miało miejsce w poniedziałek 21 stycznie 2013 r. Strażacy z OSP Koźminek zostali zadysponowani około godziny 10 rano na ulicę Sienkiewicza w Koźminku. Dyspozytor skierował na miejsce dwa zastępy z naszej jednostki. Po dojechaniu przystąpiono do standardowych czynności, czyli wygaszenia w piecu, zrzucenia sadzy ze ścian przewodu kominowego, wyniesienia jej na zewnątrz i ugaszenia. Apelujemy do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na elementy systemu grzewczego swoich gospodarstw domowych, gdyż ryzyko rozprzestrzenienia się ognia powstałego od sadzy jest bardzo duża. Wszelkie tego typu zdarzenia prosimy zgłaszać, dzwoniąc bezpośrednio pod alarmowy numer telefonu 998.

 

Tomasz Pietrzak dnia styczeń 21 2013 12:16:13 · Drukuj
Pożar sadzy w kominie

Koźminek, 17,01,2013, Plac Wlolności 3

Zima, czyli sezon grzewczy nieodłącznie wiąże się dla strażaków z wezwaniami do pożaru sadzy w kominie. Dokładnie do tego typu zdarzenia zostaliśmy zadysponowani w Czwartek 17 stycznia 2012r., około godziny 22. Skierowano nas na ulicę przy placu Wolności w Koźminku, gdzie w jednym z pomieszczeń mieszkalnych, w piętrowej kamienicy właściciel zauważył zadymienie. Po dojechaniu na miejsce zastępów z naszej jednostki i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono pożar sady w kominie, który objął częściowo drewniany strop budynku. Niezwłocznie przystąpiono do wygaszanie pieca centralnego ogrzewania oraz zlokalizowania pożaru w stropie, co wiązało się z demontażem części boazerii i paneli podłogowych w mieszkaniu nad piwnicą. Następnie przystąpiono do zrzucania palącej się sady w przewodzie kominowym i dogaszania jej. W działaniach, które trwały ponad godzinę brał również udział jeden zastęp z JRG 1 Kalisz.

 

Jakub Pietrzak dnia styczeń 18 2013 15:33:37 · Drukuj
Dachowanie w miejscowosci Młynisko

Groźnie wyglądające dachowanie

Trudne warunki drogowe były przyczyną, jak się później okazało niegroźnej kolizji w miejscowości Młynisko. Jednak z informacji jaka wpłynęła do dyspozytora Miejskiego Stanowiska Kierowania w Kaliszu w ubiegłą sobotę, kilka minut po godzinie 14 wynikało, iż pojazdem typu bus mogło jechać kilka osób. Dlatego na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej, jeden z Koźminka i dwa z PSP Kalisz. Na prostym odcinku drogi dachowaniu uległ samochód Renault Trafic. Na szczęście w pojeździe, w chwili zdarzenia przebywała jedna osoba – kierowca, który wyszedł z pojazdu o własnych siłach, bez żadnych obrażeń. Działania strażaków, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i wyciągnięciu pojazdu z rowu. Na miejscu obecna była również Policja oraz zespół „P” Pogotowia Ratunkowego. Warto wspomnieć, iż w tym samym czasie straż pożarna prowadziła również działania w związku z kolizją z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Pólko.

Tomasz Pietrzak dnia styczeń 15 2013 18:01:41 · Drukuj
Pożar garażu w miejscowości Chodybki

Wszystkie informacje dotyczące tego pożaru znajdziecie w tym materiale.
Zapraszamy do oglądania


Informacja również na
www.kalisz.naszemiasto.pl
www.rc.fm

 

kociol dnia styczeń 07 2013 11:59:44 · Drukuj
Podsumowanie roku 2012

TVN, NASZEMIASTO, KOŹMINEK, STRAZ,

To już kolejny rok z Wami! 4 lata prowadzimy dla Was stronę internetową, na której zamieszczamy materiały dotyczące działalności naszej jednostki. Jesteśmy wszędzie tam gdzie dzieje się coś ciekawego. O każdej porze dnia i nocy zbieramy dla Was informacje, które odzwierciedlają zaangażowanie w pracę na rzecz jednostki wszystkich strażaków OSP Koźminek. Mamy nadzieję, że dla wielu z Was na stałe wpisaliśmy się na listę najciekawszych, lokalnych stron internetowych. Opisujemy dla Was nie tylko działania ratowniczo - gaśnicze, ale także umieszczamy relacje z różnych imprez, ćwiczeń, konkursów i szkoleń. Dzięki naszej stronie o Koźminku, mówi się nie tylko w naszym środowisku, ale także w całej Polsce, czego doskonałym przykładem jest ostatni sukces świątecznego filmiku, który został zamieszczony na znanym portalu regionalnym tj. Kalisz.naszemiasto.pl oraz ogólnopolskim - TVN24. Materiał wyemitowano również w telewizyjnym serwisie informacyjnym tej stacji. Liczymy, że przyszły rok będzie taki sam, a nawet lepszy, czego sobie i naszym wiernym sympatykom życzymy!

 

Jakub Pietrzak dnia grudzień 31 2012 17:04:46 · Drukuj
Życzenia od strażaków!

 Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz szczęśliwego Nowego Roku 2013 życzy OSP Koźminek. Z tej okazji przygotowaliśmy filmik, który pragniemy Wam zaprezentować.


 

kociol dnia grudzień 22 2012 13:41:24 · Drukuj
Strona 6 z 27 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie