Grudzień 21 2014 14:27:03
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Modernizacja bram

Nowe bramy garażowe

Planowana od dłuższego czasu, z różnych względów, przede wszystkim finansowych przekładana modernizacja bram garażowych w końcu doszła do skutku! Udało nam się zrealizować jeden z największych tegorocznych przedsięwzięć, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni! Jednak nie byłoby to możliwe bez Was, bowiem wybudowana w latach 60. remiza, a w szczególności jej część garażowa była nie przystosowana do wymiarów współczesnych wozów bojowych. Niezwykle „ciasne” bramy musiały zostać poszerzone. To właśnie dzięki pracy takich osób jak: Adam Dziubek, Daniel i Błażej Więckowscy, Tomasz, Jakub i Michał Pietrzakowie, Józef Przybylski, Bartosz Warszewski, Krystian Woźniak, Piotr Warszewski, Dominik Gałczyński, Daniel Jędrusiak, Mateusz Tomiec udało nam się to zrobić, a także w znaczący sposób obniżyć koszty modernizacji, bowiem przez kilka dni pracowaliśmy społecznie. Wszystko to pod czujnym okiem zarządu: Zdzisława Dziubka i Fryderyka Pawlaka, a także przy dużej pomocy naszego dh Andrzeja Olejnika, który zajął się sprawami instalacji elektrycznej. Jedynie niesmak pozostaje po tym, iż w prace nie włączyła się większość starszych druhów z naszej jednostki, ale wierzymy, iż nadrobią tę stratę przy najbliższej okazji. Na dzień dzisiejszy posiadamy jeden z najnowocześniejszych systemów bram garażowych w naszym powiecie. Efekt końcowy robi wrażenie, ale możecie Państwo ocenić sami przeglądając galerię. Mamy w pełni zautomatyzowany system bram garażowych, z sygnalizatorami wyjazdu i elektrycznymi podnośnikami. Zmieniło się także wejście do garażu, od teraz znajduje się ono od strony ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, bowiem drzwi w bramie garażowej byłyby narażone na uszkodzenia. Warto wspomnieć, że przy okazji modernizacji bram udało nam się wymienić, mocno wyeksploatowane urządzenie do selektywnego alarmowania DSP-50, które teraz mamy z opcją radiostacji, dzięki czemu znacznie sprawniej jesteśmy w stanie porozumiewać się z dyspozytorem MSK Kalisz. Cały garaż wymaga jeszcze trochę pracy, wierzymy, iż uda nam się w przyszłym roku zmienić przestarzałą instalację elektryczną oraz pomalować całe pomieszczenie.

 

kociol dnia październik 07 2012 15:29:22 · Drukuj
Wakacje 2012

Wakacje 2012

Po długiej przerwie wakacyjnej wracamy ponownie!!! Już od tego miesiąca będą Państwo mogli na nowo śledzić wydarzenia związane z działalnością naszej straży. Po wielu pytaniach z Waszej strony o brak uaktualnień naszego serwisu zapewniamy, iż jesteśmy i już działamy. Pragniemy uspokoić wszystkich, gdyż wiele Państwo nie stracili… Tegoroczny okres wakacyjny należał chyba do jednych z najspokojniejszych jakie kiedykolwiek miały miejsce. Jednostka z Koźminka brała udział jedynie w pojedynczych działaniach ratowniczo – gaśniczych, a i wszelka inna działalność nie była rozwinięta na najwyższym poziomie. Do najpoważniejszych działań, w których braliśmy udział należy zaliczyć, usuwanie skutków wichury, która przeszła nad gminą w dniu 23 sierpnia 2012r. W jej wyniku doszło do zerwania linii wysokiego napięcia w miejscowościach Nakwasin Nowy i Chodybki , a także w tej drugiej miejscowości do naruszenia słupów energetycznych i powalenia drzew. W okresie wakacyjnym braliśmy również udział w usuwaniu skutków dwóch kolizji drogowych w Koźminku, pierwsza miała miejsce w dniu 25 lipca, natomiast druga 14 września. Kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy do powalonych drzew. Ciekawym doświadczeniem było, także gaszenie starego Dębu w miejscowości Dąbrowa, bowiem ogień powstał od uderzenia pioruna. Niezwykle wysoko należy ocenić bezpieczeństwo prac rolnych w okresie żniw, w bieżącym roku nie odnotowaliśmy niemal żadnego zdarzenia związanego z tego typu pracami w polu. W fotogalerii przedstawiamy Państwu zbiór zdjęć z naszych działań podejmowanych w miesiącach wakacyjnych. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż nie wszystkie wakacyjne wyjazdy zostały sfotografowane, w innym przypadku zdjęcia nie wyszły dobrej jakości. Te, które prezentujemy mamy nadzieję, że choć trochę uwidocznią naszą pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

 

kociol dnia październik 07 2012 14:57:40 · Drukuj
Kolizja na ulicy Mielęckiego


We wtorek 3 lipca 2012 r. zostaliśmy zadysponowani do usunięcia pozostałości pokolizyjnych na ulicy Mielęckiego w Koźminku, gdzie w tył samochodu VW Golf II skręcającego na posesję, uderzył samochód BMW, w wyniku czego karoserie obu pojazdów zostały rozrzucone na kilkadziesiąt metrów. Strażacy uprzątnęli jezdnię i zabezpieczyli usunięcie pierwszego pojazdu, który nie nadawał się do dalszej jazdy.

Jakub Pietrzak dnia lipiec 06 2012 00:13:21 · Drukuj
Pełne zwycięstwo!
Pierwsze miejsca dla drużyn OSP Koźminek! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! A drużynom MDP życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!


(kliknij w obrazek)
kociol dnia czerwiec 19 2012 20:01:56 · Drukuj
VIII Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym

W sobotę druhowie z naszej jednostki: Tomasz Marszał, Adam Dziubek, Tomasz Pietrzak, Fryderyk Pawlak wzięli udział w VIII Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. Niestety nie znaleźliśmy się w „strefie pucharowej”, ale było warto, bowiem niezwykle realistyczne scenki, których było pięć, na około 90 kilometrowej trasie mistrzostw, dostarczyły nam niezwykłych emocji. Strażacy, a także zespoły Pogotowia Ratunkowego, musieli zmierzyć się m.in. z symulacją wypadku masowego, który jest jednym z trudniejszych przypadków w dziedzinie ratownictwa. Ten punkt zorganizowano na lotnisku w Michałkowie. VIII Mistrzostwa Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym były okazją do zdobycia nowego doświadczenia i sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Zachęcamy wszystkie jednostki OSP do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia, bo jest to świetna zabawa, połączona z nauką i niemalże sportową rywalizacją. Warto wspomnieć, iż w sobotę w Komendzie Miejskiej PSP odbył się kolejny już egzamin, kończący szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników OSP, w którym brały udział również nasze druhny i druhowie. W ten sposób kolejni członkowie naszej straży mogą brać czynny udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Wszystkim, którzy zdali gratulujemy!

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 03 2012 13:47:17 · Drukuj
Niegroźna kolizja w Emilianowie

Jeszcze nie zakończyła się modernizacja drogi na odcinku Morawin – Tymianek, a już doszło tam, w piątek do pierwszego zdarzenia drogowego, do którego zostaliśmy zadysponowani. Była to niegroźna kolizja, która miała miejsce na nowo powstającym rondzie w miejscowości Emilianów, gdzie kierujący samochodem ciężarowym Mercedes – Benz wymusił pierwszeństwo na kierowcy pojazdu osobowego. W wyniku czego doszło do zderzenia. Duża ilość szkła, była powodem zadysponowania naszej jednostki, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia i usunęła rozbite szkło z jezdni. W działaniach wzięła również udział Policja.

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 03 2012 12:56:57 · Drukuj
II Święto Indyka w Koźminku

Już po raz drugi mogliśmy się bawić na dorocznym "Święcie Indyka", które odbyło się 27 maja 2012 r. w Koźminku. Impreza organizowana cyklicznie przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza, sfinansowana została z Funduszy Promocji Mięsa Drobiowego. Ciekawy program artystyczny z udziałem gwiazd i zespołów lokalnych ukoronowała gwiazda wieczoru - zespół Video. Konkursy kulinarne, pokazy gotowania potraw z drobiu w wykonaniu kucharzy jak i program artystyczny zainteresowały dużą rzeszę odwiedzających. Dania z indyka oferowane przy okazji degustacji zdobyły uznanie wśród uczestników, co skutkowało tym, że książka "Wszystko o indyku, czyli..." była bardzo rozchwytywanym gadżetem. Uczestnicy mieli okazję otrzymać również inne prezenty promujące mięso indycze. W przeddzień imprezy odbyła się konferencja, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wykłady dotyczyły takich tematów jak: "Żywieniowe metody stymulacji efektywności produkcji indyka", "Aktualności z europejskiego rynku indyka oraz doświadczenia Kartzfehn; analiza opłacalności chowu i uboju ciężkich linii hodowlanych indyków rzeźnych", "Sytuacja na rynku drobiu", "Aktualne problemy w rolnictwie poruszane na forum europejskim". Wykłady prowadzili znawcy tematu tacy jak: przedstawiciel firmy LNB Maciej Frątczak, oraz Thorsten Mahlstedt z firmy Kartzfehn, Paweł Cugier ekspert agro z Banku BGŻ. Jednym z wykładowców był Europoseł Pan Andrzej Grzyb. My, także mieliśmy swój udział w organizacji tegoż święta. Nasi druhowie zajęli zabezpieczeniem imprezy m.in. kierując ruchem. W ten sposób chociaż częściowo mogliśmy się przyczynić do sukcesu tejże imprezy.

kociol dnia czerwiec 03 2012 12:44:12 · Drukuj
Fotorelacja z Gminnych i Wojewódzkich Obchodzów Dnia Strażaka

(Kliknij na obrazek!)
kociol dnia maj 07 2012 12:19:31 · Drukuj
Czołówka w Chodybkach


Do poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj, tuż po godzinie 18 w miejscowości Chodybki w gminie Koźminek, gdzie na łuku drogi zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Siła uderzenia była ogromna, o czym może świadczyć fakt, iż jeden z pojazdów praktycznie złamał się na pół. Reakcja ochotników z Koźminka na zgłoszenie o wypadku była błyskawiczna, już od wyjazdu z remizy jechaliśmy za pierwszą wysłaną do zdarzenia karetką podstawową z podstacji w Liskowie, dojeżdżając do zdarzenia równocześnie. Na miejscu sytuacja nie wyglądała najlepiej: 1 osoba uwięziona w pojeździe Citroen ZX, natomiast 2 osoby z Renault Clio, znajdowały się poza pojazdem. Ratownicy Pogotowia Ratunkowego zajęli się 2 osobami z drugiego pojazdu, natomiast ratownicy z Koźminka podjęli czynności związane z udzieleniem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy Citroena ZX. Osoba ta była przytomna, jednak doznała licznych obrażeń i stłuczeń okolic głowy i klatki piersiowej. Ratownicy założyli poszkodowanemu kołnierz ortopedyczny i przystąpili do tlenoterapii biernej. Jeszcze przed przyjazdem Zespołu „S” Pogotowia Ratunkowego udało się otworzyć drzwi pojazdu i wydobyć poszkodowanego na deskę ortopedyczną. Przygotowanego do transportu, przekazano następnie zespołowi „S”. Pozostali ratownicy z naszej jednostki pomagali również ratownikom Zespołu „P” Pogotowia Ratunkowego w udzielaniu pomocy poszkodowanym z samochodu Renault Clio, którzy również z licznymi obrażeniami ciała, zostali przewiezieni na Szpitalny Oddział Ratunkowy do szpitala w Kaliszu. Po zakończeniu działań medycznych i dojechaniu SLRd z PSP JRG 1 Kalisz, przystąpiono do dokładniejszego zabezpieczenia miejsca zdarzenia, niż było to pierwszej fazie naszego działania. Od samego początku droga była całkowicie nieprzejezdna dla ruchu. Strażacy odłączyli akumulatory oraz zakręcili dopływ gazu LPG w jednym z rozbitych pojazdów. Po zmroku miejsce zdarzenia zostało oświetlone najaśnicami z pojazdu GBA Star/Man. Nasi druhowie zadbali również o kierowanie pojazdów na objazdy. Była to dla nas niezwykle trudna akcja, jednak uświadomiła i pokazała jak ważne jest wyszkolenie strażaków ochotników w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, oraz posiadanie niezbędnego w tym zakresie sprzętu. Niestety, jak powiedział Radiu Centrum, które opisało również nasze działania, st. sierż. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu: „Wiadomo, że kierowca tego drugiego pojazdu był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 0,90 promila alkoholu w wydychanym powietrzu". Dlatego apelujemy, na początku tego długiego weekendu do kierowców o trzeźwość i rozwagę na drodze. W wyniku wypadku, poszkodowanych zostało dwóch piłkarzy drużyny GOS Zieloni Koźminek, wierzymy, życząc im szybkiego powrotu do zdrowia, iż będą mogli oni jak najszybciej powrócić na boisko.

Opis zdarzenia dostępny również na:

www.rc.fm

www.kalisz.naszemiasto.pl

oraz w piątkowym wydaniu Ziemi Kaliskiej


Jakub Pietrzak dnia maj 01 2012 00:03:56 · Drukuj
Powalone drzewo

W przerwie pomiędzy pożarami mieliśmy także akcje związaną z miejscowym zagrożeniem, dotyczącą drzewa które zagrażało uszkodzeniem budynku w miejscowości Koźminek, na ulicy Miodowej.
W działaniach brał udział jeden zastęp OSP Koźminek samochodem GBA Star/Man 2,5/16 349[P]10.

Jakub Pietrzak dnia kwiecień 30 2012 23:58:48 · Drukuj
Poranny pożar samochodu


Dokładnie o 6 rano syrena koźmineckiej jednostki rozbrzmiała nad miejscowością. W ten sposób jednostka z Koźminka została zadysponowana do pożaru samochodu Ford Transit w miejscowości Rogal. Na miejsce udały się dwa nasze wozy bojowe, jednak po przyjeździe na miejsce, okazało się, iż pożar został wstępnie ugaszony za pomocą kilku gaśnic samochodowych. Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatora, dogaszeniu komory silnikowej, która uległa całkowitemu spaleniu oraz zakręceniu butli z gazem LPG. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Jakub Pietrzak dnia kwiecień 30 2012 07:55:24 · Drukuj
Strona 6 z 25 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie