Marzec 02 2015 00:24:19
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Próbna ewakuacja w szkole podstawowej w Moskurni

SP Moskurnia

W jesienny dzień - 22 października 2012r. o godz.10.55 w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów oraz pracowników placówki. Ćwiczenia odbyły się przy wsparciu strażaków OSP w Koźminku i Gaci Kaliskiej. Wszyscy sprawnie w sposób zorganizowany, drogą ewakuacyjną opuścili budynek. Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uczniów i przedszkolaków w chwili akcji ewakuacyjnej złożyli meldunek Dyrektorowi szkoły o liczebności oraz stanie zdrowia podopiecznych. Uzyskane informacje Dyrektor przekazała w formie raportu dowódcy straży kierującemu akcją druhowi Dariuszowi Pietrzakowi. Okazało się, że jeden uczeń klasy V pozostał w budynku szkoły. Dzięki sprawnemu przeszukaniu przez strażaków budynku szkoły, uczeń został wyprowadzony i udzielono mu pierwszej pomocy. Ale na szczęście była to tylko próba alarmowa. Dyrektor szkoły oprowadziła druhów strażaków po budynku szkoły, by w sposób fachowy sprawdzili i ocenili stan szkoły pod względem bezpieczeństwa. Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie i przedszkolacy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przeanalizowano przebieg ćwiczeń. Strażacy OSP Koźminek również przedstawili uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy i zapoznali ze sprzętem ratownictwa medycznego. Należy zwrócić uwagę, że nauczyciele i pracownicy zostali wcześniej przeszkoleni i zapoznani z procedurami ewakuacji szkoły. Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła poprawnie, miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.

Tekst: Joanna Adamiak

Zdjęcia: SP Moskurnia

kociol dnia październik 27 2012 10:32:01 · Drukuj
Kurs sternika motorowodnego

Kurs sternika motorowodnego

Egzaminem zakończył się kurs sternika motorowodnego, dzięki któremu patent uprawniający do prowadzenia łodzi motorowych o mocy 60kW uzyskało 9 druhów z naszej jednostki: Zdzisław Dziubek, Grzegorz Pawlaczyk, Artur Richter, Robert Frątczak, Adrian Pawlaczyk, Jakub Pietrzak, Daniel Więckowski, Tomasz Pietrzak i Adam Dziubek, Zbigniew Nowak. Kurs podzielony był na dwie części: teoretyczną, prowadzoną w naszej remizie i praktyczną na zbiorniku w Murowańcu. Egzamin natomiast odbywał się na zbiorniku w Ślesinie. Kurs przeprowadziła dla nas Szkoła Żeglarstwa MORKA z Kalisza. Dzięki ogromnej pasji i profesjonalizmowi prowadzącego kpt. Piotra Lewandowskiego zdobyliśmy wiele cennych informacji, niezbędnych podczas działań ratowniczych na wodzie oraz bez problemu zdaliśmy egzamin przed komisją Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego z Poznania. Uczestnictwo w kursie było odpłatne. Jednak dzięki zarządowi naszej jednostki udało się uzyskać dofinansowanie na ten cel. Dzięki czemu druhowie pokrywali jedynie połowę ceny kursu. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania uczestnictwem w kursie, bowiem w znaczący sposób podniósł wyszkolenie członków naszej jednostki oraz pokazał, iż ratownictwo wodne, także jest bardzo ważnym elementem naszej działalności.

Jakub Pietrzak dnia październik 21 2012 17:55:32 · Drukuj
Kilka centymetrów od tragedii

Wypadek w Chodybkach

O dużym szczęściu może mówić kierowca i pasażer osobowego Fiata Punto, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prowadzącej do posesji w miejscowości Chodybki nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Trzebień kierowcy Alfy Romeo. Jedynie szybka reakcja spowodowała, iż Punto zostało uderzone na wysokości komory silnikowej. Uderzenie boczne w okolicach drzwi mogłoby skończyć się tragicznie, na co wskazywały dość długie ślady hamowania i wyrwane przednie koło Fiata Punto. Ostatecznie Alfę wyhamowały drzewa, nie powodując znacznych obrażeń u kierowcy i pasażera. Obecny na miejscu zespół „P” Pogotowia Ratunkowego opatrzył rany głowy jednego z uczestników kolizji. Strażacy oznakowali i wygrodzili miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i zakręcili zawór instalacji gazowej w jednym z pojazdów, a także pomogli uprzątnąć auta. Na miejscu obecna była również Policja z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu.

 

Jakub Pietrzak dnia październik 15 2012 05:14:01 · Drukuj
Dachowanie w miejscowosci Rogal

Dachowanie w Rogalu

 

Dachowaniem zakończyła się brawurowa jazda kierowcy osobowego citroena. Do zdarzenia doszło w sobotę 6 października, około godziny 21 w miejscowości Rogal. Na miejsce udał się jeden zastęp z naszej jednostki oraz zastęp z PSP JRG 1 Kalisz. Zgłoszenie jakie otrzymaliśmy od dyspozytora MSK, było poważne, bowiem wynikało z niego, iż samochód w wyniku wypadku zaczyna się palić. Po dojechaniu na miejsce jedna rota niezwłocznie przystąpiła do gaszenia pojazdu, natomiast druga do poszukiwania osób poszkodowanych, bowiem początkowo strażacy nikogo nie zastali na miejscu zdarzenia. Dopiero po chwili ustalono jedną z osób poszkodowanych, która została przekazana, obecnemu na miejscu pogotowiu ratunkowemu. Pomimo dokładnego przeszukania terenu, nie znaleziono nikogo innego. Nie wiadomo, czy był to jedyny uczestnik zdarzenia, jednak to wyjaśni policyjne dochodzenie. Dalsze działania polegały na oświetlaniu miejsca wypadku, jego zabezpieczeniu, a także kierowaniu ruchem. Dodać należy, iż pojazd poruszał się z ogromną prędkością, bowiem wyrzuciło go na kilkadziesiąt metrów, aż pod sam budynek mieszkalny znajdujący się nieopodal drogi. Tylko dzięki wielkiemu szczęściu nikomu, poza pasażerami osobówki nic się nie stało.

Jakub Pietrzak dnia październik 07 2012 15:59:25 · Drukuj
Modernizacja bram

Nowe bramy garażowe

Planowana od dłuższego czasu, z różnych względów, przede wszystkim finansowych przekładana modernizacja bram garażowych w końcu doszła do skutku! Udało nam się zrealizować jeden z największych tegorocznych przedsięwzięć, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni! Jednak nie byłoby to możliwe bez Was, bowiem wybudowana w latach 60. remiza, a w szczególności jej część garażowa była nie przystosowana do wymiarów współczesnych wozów bojowych. Niezwykle „ciasne” bramy musiały zostać poszerzone. To właśnie dzięki pracy takich osób jak: Adam Dziubek, Daniel i Błażej Więckowscy, Tomasz, Jakub i Michał Pietrzakowie, Józef Przybylski, Bartosz Warszewski, Krystian Woźniak, Piotr Warszewski, Dominik Gałczyński, Daniel Jędrusiak, Mateusz Tomiec udało nam się to zrobić, a także w znaczący sposób obniżyć koszty modernizacji, bowiem przez kilka dni pracowaliśmy społecznie. Wszystko to pod czujnym okiem zarządu: Zdzisława Dziubka i Fryderyka Pawlaka, a także przy dużej pomocy naszego dh Andrzeja Olejnika, który zajął się sprawami instalacji elektrycznej. Jedynie niesmak pozostaje po tym, iż w prace nie włączyła się większość starszych druhów z naszej jednostki, ale wierzymy, iż nadrobią tę stratę przy najbliższej okazji. Na dzień dzisiejszy posiadamy jeden z najnowocześniejszych systemów bram garażowych w naszym powiecie. Efekt końcowy robi wrażenie, ale możecie Państwo ocenić sami przeglądając galerię. Mamy w pełni zautomatyzowany system bram garażowych, z sygnalizatorami wyjazdu i elektrycznymi podnośnikami. Zmieniło się także wejście do garażu, od teraz znajduje się ono od strony ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, bowiem drzwi w bramie garażowej byłyby narażone na uszkodzenia. Warto wspomnieć, że przy okazji modernizacji bram udało nam się wymienić, mocno wyeksploatowane urządzenie do selektywnego alarmowania DSP-50, które teraz mamy z opcją radiostacji, dzięki czemu znacznie sprawniej jesteśmy w stanie porozumiewać się z dyspozytorem MSK Kalisz. Cały garaż wymaga jeszcze trochę pracy, wierzymy, iż uda nam się w przyszłym roku zmienić przestarzałą instalację elektryczną oraz pomalować całe pomieszczenie.

 

kociol dnia październik 07 2012 15:29:22 · Drukuj
Wakacje 2012

Wakacje 2012

Po długiej przerwie wakacyjnej wracamy ponownie!!! Już od tego miesiąca będą Państwo mogli na nowo śledzić wydarzenia związane z działalnością naszej straży. Po wielu pytaniach z Waszej strony o brak uaktualnień naszego serwisu zapewniamy, iż jesteśmy i już działamy. Pragniemy uspokoić wszystkich, gdyż wiele Państwo nie stracili… Tegoroczny okres wakacyjny należał chyba do jednych z najspokojniejszych jakie kiedykolwiek miały miejsce. Jednostka z Koźminka brała udział jedynie w pojedynczych działaniach ratowniczo – gaśniczych, a i wszelka inna działalność nie była rozwinięta na najwyższym poziomie. Do najpoważniejszych działań, w których braliśmy udział należy zaliczyć, usuwanie skutków wichury, która przeszła nad gminą w dniu 23 sierpnia 2012r. W jej wyniku doszło do zerwania linii wysokiego napięcia w miejscowościach Nakwasin Nowy i Chodybki , a także w tej drugiej miejscowości do naruszenia słupów energetycznych i powalenia drzew. W okresie wakacyjnym braliśmy również udział w usuwaniu skutków dwóch kolizji drogowych w Koźminku, pierwsza miała miejsce w dniu 25 lipca, natomiast druga 14 września. Kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy do powalonych drzew. Ciekawym doświadczeniem było, także gaszenie starego Dębu w miejscowości Dąbrowa, bowiem ogień powstał od uderzenia pioruna. Niezwykle wysoko należy ocenić bezpieczeństwo prac rolnych w okresie żniw, w bieżącym roku nie odnotowaliśmy niemal żadnego zdarzenia związanego z tego typu pracami w polu. W fotogalerii przedstawiamy Państwu zbiór zdjęć z naszych działań podejmowanych w miesiącach wakacyjnych. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż nie wszystkie wakacyjne wyjazdy zostały sfotografowane, w innym przypadku zdjęcia nie wyszły dobrej jakości. Te, które prezentujemy mamy nadzieję, że choć trochę uwidocznią naszą pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

 

kociol dnia październik 07 2012 14:57:40 · Drukuj
Kolizja na ulicy Mielęckiego


We wtorek 3 lipca 2012 r. zostaliśmy zadysponowani do usunięcia pozostałości pokolizyjnych na ulicy Mielęckiego w Koźminku, gdzie w tył samochodu VW Golf II skręcającego na posesję, uderzył samochód BMW, w wyniku czego karoserie obu pojazdów zostały rozrzucone na kilkadziesiąt metrów. Strażacy uprzątnęli jezdnię i zabezpieczyli usunięcie pierwszego pojazdu, który nie nadawał się do dalszej jazdy.

Jakub Pietrzak dnia lipiec 06 2012 00:13:21 · Drukuj
Pełne zwycięstwo!
Pierwsze miejsca dla drużyn OSP Koźminek! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! A drużynom MDP życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!


(kliknij w obrazek)
kociol dnia czerwiec 19 2012 20:01:56 · Drukuj
VIII Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym

W sobotę druhowie z naszej jednostki: Tomasz Marszał, Adam Dziubek, Tomasz Pietrzak, Fryderyk Pawlak wzięli udział w VIII Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. Niestety nie znaleźliśmy się w „strefie pucharowej”, ale było warto, bowiem niezwykle realistyczne scenki, których było pięć, na około 90 kilometrowej trasie mistrzostw, dostarczyły nam niezwykłych emocji. Strażacy, a także zespoły Pogotowia Ratunkowego, musieli zmierzyć się m.in. z symulacją wypadku masowego, który jest jednym z trudniejszych przypadków w dziedzinie ratownictwa. Ten punkt zorganizowano na lotnisku w Michałkowie. VIII Mistrzostwa Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym były okazją do zdobycia nowego doświadczenia i sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Zachęcamy wszystkie jednostki OSP do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia, bo jest to świetna zabawa, połączona z nauką i niemalże sportową rywalizacją. Warto wspomnieć, iż w sobotę w Komendzie Miejskiej PSP odbył się kolejny już egzamin, kończący szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników OSP, w którym brały udział również nasze druhny i druhowie. W ten sposób kolejni członkowie naszej straży mogą brać czynny udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Wszystkim, którzy zdali gratulujemy!

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 03 2012 13:47:17 · Drukuj
Niegroźna kolizja w Emilianowie

Jeszcze nie zakończyła się modernizacja drogi na odcinku Morawin – Tymianek, a już doszło tam, w piątek do pierwszego zdarzenia drogowego, do którego zostaliśmy zadysponowani. Była to niegroźna kolizja, która miała miejsce na nowo powstającym rondzie w miejscowości Emilianów, gdzie kierujący samochodem ciężarowym Mercedes – Benz wymusił pierwszeństwo na kierowcy pojazdu osobowego. W wyniku czego doszło do zderzenia. Duża ilość szkła, była powodem zadysponowania naszej jednostki, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia i usunęła rozbite szkło z jezdni. W działaniach wzięła również udział Policja.

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 03 2012 12:56:57 · Drukuj
II Święto Indyka w Koźminku

Już po raz drugi mogliśmy się bawić na dorocznym "Święcie Indyka", które odbyło się 27 maja 2012 r. w Koźminku. Impreza organizowana cyklicznie przez Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza, sfinansowana została z Funduszy Promocji Mięsa Drobiowego. Ciekawy program artystyczny z udziałem gwiazd i zespołów lokalnych ukoronowała gwiazda wieczoru - zespół Video. Konkursy kulinarne, pokazy gotowania potraw z drobiu w wykonaniu kucharzy jak i program artystyczny zainteresowały dużą rzeszę odwiedzających. Dania z indyka oferowane przy okazji degustacji zdobyły uznanie wśród uczestników, co skutkowało tym, że książka "Wszystko o indyku, czyli..." była bardzo rozchwytywanym gadżetem. Uczestnicy mieli okazję otrzymać również inne prezenty promujące mięso indycze. W przeddzień imprezy odbyła się konferencja, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wykłady dotyczyły takich tematów jak: "Żywieniowe metody stymulacji efektywności produkcji indyka", "Aktualności z europejskiego rynku indyka oraz doświadczenia Kartzfehn; analiza opłacalności chowu i uboju ciężkich linii hodowlanych indyków rzeźnych", "Sytuacja na rynku drobiu", "Aktualne problemy w rolnictwie poruszane na forum europejskim". Wykłady prowadzili znawcy tematu tacy jak: przedstawiciel firmy LNB Maciej Frątczak, oraz Thorsten Mahlstedt z firmy Kartzfehn, Paweł Cugier ekspert agro z Banku BGŻ. Jednym z wykładowców był Europoseł Pan Andrzej Grzyb. My, także mieliśmy swój udział w organizacji tegoż święta. Nasi druhowie zajęli zabezpieczeniem imprezy m.in. kierując ruchem. W ten sposób chociaż częściowo mogliśmy się przyczynić do sukcesu tejże imprezy.

kociol dnia czerwiec 03 2012 12:44:12 · Drukuj
Strona 6 z 26 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie