Lipiec 05 2015 06:24:11
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

GBAM 2,5/16 Star 266 NA SPRZEDAŻ!

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ!

 LINKI DO OFERTY:

http://allegro.pl/gbam-2-5-16-star-266-i4929664789.html

http://olx.pl/oferta/gbam-2-5-16-star-266-CID5-ID8i8T7.html#1be39c6c6a

 

kociol dnia grudzień 24 2014 14:31:06 · Drukuj
Punto w płomieniach

Wczoraj krótko po godzinie 21 wirnik syreny OSP Koźminek ruszył z całą mocą. Po raz pierwszy nowy system jednoczesnego alarmowania został sprawdzony w praktyce. Test wypadł pomyślnie w 100 %. Świetne rozwiązanie dla wszystkich OSP! Dzięki temu, iż kilku druhów było akurat w garażu, reakcja była natychmiastowa. Już po kilku minutach jednostka była na miejscu, a strażacy błyskawicznie podjęli działania gaśnicze. Ze względu na groźbę wybuchu butli z gazem w pierwszej fazie prąd wody podawano z jak najniżej położonych stanowisk gaśniczych. Dzięki zastosowaniu piany ogień udało się szybko opanować nie dopuszczając płomieni do przedziału bagażowego, w którym zamontowana była butla. Dodać należy, iż właściciel tego dnia zatankował akurat auto, także była ona pełna. Na miejscu obecna była również Policja z Komisariatu Policji w Koźminku. Przyczyną pożaru jak wstępnie ustalono było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Jakub Pietrzak dnia grudzień 17 2014 23:54:22 · Drukuj
6 lat to dużo? Nieeeeee

URODZINY!

Dzisiaj kolejna rocznica utworzenia serwisu informacyjnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku. To już 6 lat od kiedy informujemy Was na bieżąco o naszej działalności.  Strona ta działa nieprzerwanie już od 2008 roku z czego jesteśmy niezwykle dumni. Przez te wszystkie lata wzrastała oglądalność i ilość zamieszczanych na niej informacji. Miłe jest to, że serwis cieszy się coraz większym zaangażowaniem ze strony druhów, dzięki którym udało się nakręcić takie hity jak „Harlem Shake” czy „Życzenia Świąteczne strażaków OSP Koźminek”, które trafiły na czołówki wielu znanych serwisów informacyjnych, za to wszystkim Wam dziękujemy. Oczywiście nie zapominamy o tych, którzy wykonują dla nas filmy, zdjęcia i przesyłają na naszego redakcyjnego maila. Dziękujemy strażacy! Ta strona to praca nas wszystkich i jako redakcja mamy nadzieję, że cieszy nas wszystkich bez wyjątku. Rocznica jest świetnym czasem dla wszelkiego rodzaju podziękowań, a skoro już rzuciliśmy się w jego wir to warto podziękować za bardzo dobrą współpracę zarządowi jednostki OSP Koźminek oraz Urzędowi Gminnemu. Jako redakcja obiecujemy, że nadal będziemy pracowali i rozwijali nasz serwis oraz dbali o to aby rzetelnie przekazywać Państwu informację. Nie zawsze jesteśmy mili, ale chyba na tym polega dobre dziennikarstwo, aby pokazywać pewne rzeczy z różnych stron, nie zawsze przychylnie. Przed nami kolejny rok pracy, trzymajcie kciuki, będzie się działo!

kociol dnia grudzień 11 2014 11:02:50 · Drukuj
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Kliknij!

kociol dnia grudzień 11 2014 10:50:35 · Drukuj
Jednoczesne alarmowanie

Kliknij!

Miło nam poinformować, że jako pierwsi w powiecie kaliskim uruchomiliśmy w naszym terminalu sms - owym DTG 53 funkcję jednoczesnego alarmowania. Polega ona na tym, iż w momencie uruchomienia systemu alarmowego jednostki terminal jednocześnie dzwoni do wszystkich numerów wprowadzonych na listę, a następnie wysyła wiadomości sms. Dotychczas wiadomości sms były rozsyłane z pewnym opóźnieniem, co skutkowało tym, iż niestety nie wszyscy zdążyli dotrzeć do remizy przed wyjazdem do akcji ratowniczo - gaśniczej. Teraz sygnał o zdarzeniu trafia do wszystkich w tym samym czasie. To innowacyjne rozwiązanie w znaczny sposób ułatwi od dzisiaj działalność koźmineckiej jednostki. Na koniec ponawiamy prośbę do druhów, aby połączenie od numeru dzwoniącego w czasie alarmu odrzucać i w miarę możliwości usunąć pocztę głosową, która może wpływać na wzrost kosztów obsługi systemu.

 

kociol dnia grudzień 01 2014 17:16:10 · Drukuj
Pożar Cinquecento

Kliknij!

Żaden pożar nie należy do bezpiecznych, ale ten w pobliżu stacji benzynowej to szczególne niebezpieczeństwo. Wczoraj strażacy z OSP Koźminek gasili pożar samochodu osobowego w pobliżu stacji benzynowej na koźmineckim rynku. Dzięki szybkiej interwencji ochotników ogień strawił jedynie komorę silnikową i nie rozprzestrzenił się dalej. Nie wiadomo co było przyczyną całego zajścia. Na miejscu pracowały dwa zastępy z naszej jednostki, jeden z JRG 1 w Kaliszu oraz Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia listopad 21 2014 14:23:11 · Drukuj
Dachowanie w Koźminku

Kliknij!

Dachowanie samochodu osobowego marki Peugeot 208 było przyczyną wczorajszej interwencji ochotników z Koźminka. Cała sytuacja miała miejsce na drodze Koźminek – Złotniki. W godzinach wieczornych, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn, jadący od strony Koźminka samochód wydachował i zakończył jazdę na poboczu drogi. Kierujący o własnych siłach wydostał się z pojazd i choć początkowo nie zgłaszał konieczności udzielenia pomocy medycznej, to w końcu ból barku spowodował, iż na miejsce zadysponowano zespół „P” pogotowia ratunkowego, który w celu dalszych badań przetransportował poszkodowanego do kaliskiego SOR. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu zdarzenia obecna była również Policja.

 

kociol dnia listopad 07 2014 20:35:52 · Drukuj
VI Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata

Kliknij

Niespełna tydzień temu druhowie z naszej jednostki, a szczególnie należy tutaj wyróżnić tych najmłodszych uczestniczyli w VI Kaliskich Dniach Modelarza i Pasjonata. Impreza, która odbywała się przez dwa dni w kaliskiej Hali Arena przyciągnęła wiele osób z Kalisza i całego regionu, a dla nas była okazją do zaprezentowania naszego zabytkowego Stara A26P, który jest naszym powodem do dumy. Nie bez kozery wyróżnieni zostali w tym artykule najmłodsi, bowiem to właśnie oni uświetnili to wydarzenie swoim pokazowym występem znanym m.in. z zawodów sportowo - pożarniczych i jeszcze raz zadziwili, tym razem szerszą publikę swoimi umiejętnościami w tzw. bojówce strażackiej. Chcemy podziękować organizatorom za zaproszenie na tę niezwykle ciekawą imprezę i możliwość zaprezentowania również naszej pasji.

 

Jakub Pietrzak dnia wrzesień 26 2014 18:50:19 · Drukuj
Pożar budynku gospodarczego

Nie dane było odpoczywać w niedzielne popołudnie strażakom z koźmineckiej jednostki. Kilkanaście minut po godzinie dwunastej zostali zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Krzyżówki. Po przyjeździe dwóch zastępów i wstępnym rozpoznaniu okazało się, iż pali się jedynie poszycie dachowe. Przystąpiono do podawania dwóch prądów wody, jeden z zewnątrz natomiast drugi wewnątrz. W tym drugim przypadku niezbędne okazało się użycie aparatów ochrony układu oddechowego. Poddasze według relacji właściciela było przygotowane na składowanie ziarna kukurydzy, która gdyby się tam znajdowała z pewnością wydłużyłaby czas prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych. Na szczęście pożar samego poszycia i konstrukcji dachu udało się szybko opanować i po oddymieniu pomieszczenia zakończono działania. Na miejscu obecny był również zastęp samochodem GCBA z JRG 1 Kalisz, SLRr z OSP Krzyżówki oraz Policja. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.


 

Jakub Pietrzak dnia wrzesień 08 2014 22:30:42 · Drukuj
Podsumowanie - wakacje 2014

Tradycją niemal stało się, iż swoją działalność w okresie wakacyjnym podsumowujemy wraz z jej zakończeniem. Tym razem przedstawiamy Państwu film, na którym widać pracę druhów przy różnego rodzaju zdarzeniach, które miały miejsce w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu. Wakacje to czas odpoczynku i urlopów, dlatego ciężko jest wtedy na bieżąco informować co dzieje się w naszej remizie. Wierzymy, że filmik zrekompensuje ten długi okres oczekiwania i zostanie udostępniony na Waszych profilach społecznościowych.

 

kociol dnia sierpień 30 2014 18:09:56 · Drukuj
Zmarł ś.p. dh Mieczysław Piekarski

Ś.P

Z bólem informujemy, iż w środę na wieczną służbę odszedł  z naszych szeregów dh Mieczysław Piekarski. Wspaniały człowiek, strażak, społecznik, który wychował wiele pokoleń naszej jednostki. Był wieloletnim prezesem OSP Koźminek. Wielokrotnie odznaczany za swoją działalność na rzecz jednostki. Pogrzeb ś.p. dh Mieczysława odbędzie się w sobotę, o godzinie 13. Chciejmy w podziękowaniu za wieloletnią służbę jak najliczniej uczestniczyć w ostatniej drodze dh Mieczysława.

 

kociol dnia sierpień 13 2014 22:44:15 · Drukuj
Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie