Marzec 02 2015 01:55:10
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Punto spłonęło w Chodybkach

Kliknij!

Niemal doszczętnie spłonął samochód, którym jechał mężczyzna na drodze ze Złotnik do Chodybek. Jednostka z Koźminka została zadysponowana do zdarzenia w dniu dzisiejszym, krótko po godzinie 15. Na miejsce udał się jeden zastęp samochodem Star/Man GBA 2,5/16. Po dojechaniu strażacy przystąpili do gaszenia ognia przy pomocy szybkiego natarcia i środka pianotwórczego. Niebezpieczeństwo podczas działań stanowiła instalacja LPG, jednak na szczęście nie uległa wybuchowi. Nie są znane przyczyny pożaru, auto podczas jazdy po prostu stanęło w ogniu. Na miejscu obecny również jeden zastęp z JRG 1 W Kaliszu oraz Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 05 2014 18:11:07 · Drukuj
Wybuch telewizora przyczyną pożaru

Kliknij!

Panie Wójcie to już kolejne zdarzenie, do którego z powodu AWARII NIE WYJECHAŁ NASZ STAR 266. Wyjazd dotyczył, co prawda pożaru budynku mieszkalnego na terenie gminy Lisków, ale daje to podstawę do tego, aby mieszkańcy naszej gminy czuli się niebezpiecznie, dlatego apelujemy o jeszcze większe zabieganie o zakup nowego, ciężkiego wozu bojowego. Wracając do meritum, po dość rozbudowanym wstępie... W dniu dzisiejszym, około godziny 11:30 jednostka z Koźminka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Żychów, gdzie w wyniku "wybuchu" telewizora, doszło do rozprzestrzenienia się ognia, któremu towarzyszyło ogromne zadymienie. Sytuacja wyglądała groźnie bowiem w chwili wybuchu w mieszkaniu przebywały dwie osoby, w tym kobieta w podeszłym wieku, dlatego też prócz nas i strażaków z Liskowa zadysponowano również zastęp z PSP JRG 1 w Kaliszu oraz Koźlątkowa. Na miejscu pojawiła się również miejscowa jednostka z Żychowa. Przed naszym przybyciem, na miejsce dotarły dwa zastępy z OSP Lisków, które od razu przystąpiły do działania polegającego na wejściu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych i gaszenia za pomocą szybkiego natarcia. Następnie rotę wymienili druhowie z naszej jednostki. Wspólnie z członkami liskowskiej straży udzieliliśmy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom, które w chwili wybuchu przebywały w budynku m.in. zastosowano tlenoterapię, oraz kobiecie spokrewnionej z poszkodowanymi, która przyjechała na miejsce zdarzenia, doznając szoku na widok zastanej sytuacji. Następnie, całej trójce fachowej pomocy medycznej udzielił zespół "S" Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście nie potrzebne było przewiezienie nikogo na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Prócz wyżej wymienionych sił i środków na miejscu obecna była również Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2014 23:16:02 · Drukuj
Pożar budynku gospodarczego w Koźminku

Kliknij!

Pierwszy Dzień Wiosny, zawsze radośnie witany przez dzieci nie był z szczęśliwy dla jednego z mieszkańców Koźminka, którego tuż po godzinie 5 rano zaniepokoił dym wydobywający się z położonego w pobliżu domu budynku gospodarczego. Właściciel napalił na noc w trocinowym piecu, z którego ogień, w niewyjaśnionych okolicznościach rozprzestrzenił się na składowane w pobliżu deski i inne materiały łatwopalne. Jak podkreślają strażacy biorący udział w akcji całe szczęście, że strop był betonowy, a nie drewniany, jak zwykło się go wykonywać w tego typu budynkach, bowiem cała sytuacja wyglądałaby o wiele poważniej. Na miejsce skierowano dwa zastępy z naszej jednostki oraz zastęp z JRG 1 PSP w Kaliszu. Niestety z powodu AWARII POJAZDU STAR 266, dyspozytor musiał zadysponować dodatkowo jednostkę z Liskowa, bowiem istniało zagrożenie braku zabezpieczenia wodnego, co potwierdza tylko konieczność zakupienia nowego, ciężkiego wozu bojowego. Duże zadymienie spowodowało, iż w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych pracowały dwie roty, zarówno z Koźminka, jak i Liskowa. Po opanowaniu pożaru, wszystkie nadpalone i tlące się materiały wyniesiono na zewnątrz z pomieszczenia i dogaszono z szybkiego natarcia, a następnie przekazano pogorzelisko właścicielowi.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2014 19:05:44 · Drukuj
Drzewo w Smółkach

Kliknij!

Kapryśna w ostatnich dniach pogoda, w tym silne podmuchy wiatru doprowadziły do powalenia drzewa i zablokowania drogi pomiędzy Koźminkiem, a Oszczeklinem w miejscowości Smółki. Był to jedyny nasz wyjazd do skutków wichury, choć wiemy, że w wielu miejscach wyglądało to dużo groźniej, m.in. w gminie Lisków doszło do zerwania dachu z budynku mieszkalnego. Na szczęście w Smółkach wystarczyło parę minut pracy piłą łańcuchową, by droga ponownie była przejezdna.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2014 18:53:39 · Drukuj
OSP Koźminek w służbie społeczeństwu

d

Samochód dźwigowy Kamaz to już przeszłość, w ubiegłym tygodniu udało się go nam sprzedać, jednak zanim do tego doszło, wykorzystując ten specjalistyczny sprzęt strażacy z koźmineckiej jednostki postanowili zrobić coś dla poprawy wizerunku miejscowości, oczywiście w ramach pracy społecznej. Nikt nie wziął ani złotówki, choć przedsięwzięcie kosztowałoby nawet, według wstępnych szacunków kilka tysięcy złotych. Chodzi tutaj o głaz, który został ustawiony w pobliżu placu Św. Wawrzyńca, z którego docelowo ma powstać pomnik upamiętniający historię naszej miejscowości. W sobotę 8 marca br. ochotnicy, wśród których byli: Zdzisław Dziubek, Dariusz Pietrzak, Marek Muszyński, Jan Tomaska, Kazimierz Woźniak, Adam Dziubek, Michał Pietrzak, Piotr Warszewski przywieźli znaleziony na polu i sprzedany za symboliczną „złotówkę” głaz, a następnie ustawili na wolnym placu, w okolicy wymienionego już wyżej placu Św. Wawrzyńca. Szczególne podziękowania należą się dh Markowi, który w akcji sprowadzenia głazu do Koźminka, wykorzystał swój prywatny pojazd ze specjalną przyczepą, dh Zdzisławowi za udostępnienie bus-a do przewozu osób i narzędzi, oraz Piotrowi, który również nieodpłatnie podarował dwa worki cementu, niezbędne przy ustawianiu głazu. Cała akcja trwała kilka godzin i była bardzo pracochłonna. Wierzymy, że nasze działania zostaną dostrzeżone i pozytywnie ocenione przez mieszkańców miejscowości i gminy.

kociol dnia marzec 13 2014 09:17:05 · Drukuj
Pożar poddasza budynku mieszkalnego

Kliknij!

Chwile grozy przeżyła jedna z rodzin w miejscowości Lisków, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego, w którym przebywała. Ogień wychodzący na dach zauważył na szczęście sąsiad, który poinformował służby i obudził mieszkańców, którzy opuścili budynek przed przybyciem straży. Na miejsce wysłano dwa zastępy z OSP Lisków, jednak po rozpoznaniu przez dowódcę tejże jednostki zadecydowano o zadysponowaniu, także jednego zastępu z naszej jednostki pojazdem Star/Man. Dodatkowo dotarł również zastęp z JRG 1 Kalisz, Pogotowie Energetyczne oraz Policja. Strażacy podali prąd w obronie przyległego budynku gospodarczego, a następnie wprowadzili do środka rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych, którzy bardzo szybko opanowali pożar. Po ugaszeniu przewietrzono pomieszczenia przy pomocy wentylatora i przekazano pogorzelisko właścicielowi. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego, od którego zapaliły się drewniane belki konstrukcji dachowej. Dzięki czujności sąsiada i szybkiej akcji odpowiednich służb nie doszło do tragedii.

Jakub Pietrzak dnia luty 05 2014 23:23:09 · Drukuj
Mógł spowodować tragedię

Kliknij!

Cała Polska żyje w cieniu dramatu jaki rozegrał się w pierwszy dzień Nowego Roku w Kamieniu Pomorskim, gdzie w wypadku, który spowodował pijany kierowca śmierć poniosło sześć osób. Pijani na drogach to poważny problem, bowiem stanowią ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Pomimo licznych apeli, akcji i działań służb nie udało uchronić się od kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. W dniu dzisiejszym doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Dębsko, gdzie na prostym odcinku drogi, samochód prowadzony przez pijanego wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych, jednak równie dobrze mógł być to chodnik pełen przechodniów. Do działań skierowano dwa zastępy z jednostki w Koźminku i jeden z JRG 1 w Kaliszu. Z informacji przekazanych przez dyspozytora MSK wynikało, iż kierowca jest zakleszczony w pojeździe. Na miejscu, po wybiciu szyby udało się wydostać go z pojazdu. Strażacy z naszej jednostki udzielili poszkodowanemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy m.in. ułożyli na desce, założyli kołnierz, podali tlen, usztywnili prawdopodobne złamanie. Prócz tego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem drogowym, a także odłączyli akumulator. W działaniach, prócz Straży brały udział dwa zespoły Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.


Dziękujemy również Adrianowi Piekarskiemu za przesłanie nam swoich zdjęć z tego zdarzenia.

kociol dnia styczeń 02 2014 23:06:05 · Drukuj
Wiatr i ogień

Kliknij!

Jedynie czujność właścicieli pozwoliła uniknąć ogromnych strat, jakie mogło spowodować zwarcie instalacji elektrycznej kurnika w miejscowości Moskurnia Mała. Na szczęście tlącą się izolację dachu, która zapaliła się w wyniku zwarcia udało się ugasić jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Ze względu na duże zagrożenie dyspozytor MKS Kalisz skierował jednak na miejsce trzy zastępy z naszej jednostki oraz jeden z JRG 1 Kalisz. Działania strażaków polegały jedynie na dokładnym sprawdzeniu miejsca, w którym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i przekazaniu pogorzeliska. Straty wstępnie oszacowano na 9 000 zł, jednak bilans mógł być o wiele, wiele wyższy. Pożar w Moskurni to nie jedyna akcja strażaków z Koźminka w ostatnich dniach. Orkan Ksawery był przyczyną trzech wyjazdów jednostki z Koźminka do powalonych drzew i w jednym przypadku do zerwanych linii energetycznych w pobliżu Szkoły Podstawowej w Nakwasinie Nowym. Należy podkreślić, iż są to niewielkie szkody, w porównaniu z tymi jakie orkan ten wyrządził w innych częściach naszego kraju.

 

Jakub Pietrzak dnia grudzień 11 2013 22:20:57 · Drukuj
Ponownie autobus...

Do poważnego zdarzenia drogowego, w którym poszkodowana została kobieta w ciąży doszło we wtorek, 14 października, około godziny 12 na skrzyżowaniu ulic Mikołaja Kopernika i Adama Asnyka w Koźminku. Kobieta jadąc samochodem osobowym, wraz z matką od strony szkoły podstawowej, wymusiła pierwszeństwo, zderzając się z autobusem. Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce udały się trzy zastępy z naszej jednostki oraz jeden z JRG 1 w Kaliszu. Po dojechaniu na miejsce, strażacy z naszej jednostki niezwłocznie przystąpili do działań związanych z udzieleniem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia m.in. odłączyli akumulatory i kierowali ruchem drogowym. W wyniku wypadku dwie osoby zostały odtransportowane do szpitala, kierowcy autobusu oraz żadnemu z jego pasażerów nic się nie stało. Na miejscu obecni byli również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu.


Jakub Pietrzak dnia październik 17 2013 18:08:56 · Drukuj
Zdarzenie komunikacyjne z udziałem autobusu

Kliknij!

W dniu dzisiejszym, tuż przed godziną 7 rano doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Dębsko. W kolizji brały udział trzy pojazdy, w tym autobus. Ze względu na uczestnictwo w zdarzeniu tego ostatniego, dyspozytor skierował z naszej jednostki dwa zastępy oraz jeden z JRG 1. Na szczęście nie był to wypadek masowy, a poszkodowana została jedna osoba, kierowca VW Transportera, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przy manewrze omijania autobusu na przystanku autobusowym zderzył się z nim, a następnie uderzył jeszcze w nadjeżdżający z przeciwka pojazd osobowy, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. W trakcie prowadzonych działań, do szpitala zgłosiły się jeszcze dwie osoby, pasażerowie autobusu u których na szczęście nie zdiagnozowano żadnych, poważniejszych obrażeń. Działania straży polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu akumulatorów oraz na kierowaniu ruchem drogowym. Poważnym problemem było usunięcie około 30 litrów oleju, który wyciekł z autobusu, na co zużyto około 40 kg środka sorpcyjnego. Ze względu na komplikacje z odblokowaniem układu hamulcowego autobusu, droga wojewódzka w miejscowości Dębsko była zamknięta dla ruchu przez około 4 godziny, pojazdy na objazd kierowali wraz z Policją druhowie z naszej jednostki.


Jakub Pietrzak dnia wrzesień 23 2013 17:30:02 · Drukuj
Pożar Fabryki Palet w Ksawerowie

Kliknij i zobacz!

W niedzielę doszło do pożaru w zakładzie produkcji palet w miejscowości Ksawerów. Pożar zauważył dozorca podczas porannego obchodu zakładu i natychmiast poinformował o tym fakcie straż pożarną. Na szczęście nie objął dużego obszaru, bowiem zapalił się jedynie fragment konstrukcji dachowej, jednak zagrożenie rozprzestrzenieniem się była ogromna, dlatego na miejsce dyspozytor MSK Kalisz prócz dwóch wozów z naszej jednostki, skierował także jednostki z Pietrzykowa i Szczytnik, a także strażaków z JRG Kalisz. Na miejsce dotarł również oficer operacyjny, który przejął dowodzenie działaniami ratowniczymi na miejscu zdarzenia. Pożar szybko opanowano. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Jakub Pietrzak dnia sierpień 06 2013 16:51:18 · Drukuj
Strona 3 z 26 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie