Sierpień 28 2015 19:05:21
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Ćwiczenia w komorze dymowej

Kliknij!

W dniu wczorajszym w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Koninie odbyły się ćwiczenia w komorze dymowej. Nasi druhowie w składzie: Zbigniew Nowak, Adam Dziubek, Michał Pietrzak, Kryspin Biniaszczyk mieli okazję udoskonalić swoją technikę pracy w aparatach ochrony układu oddechowego w ciasnych pomieszczeniach, bowiem komora złożona jest z kilkunastu metalowych klatek połączonych różnej wielkości przejściami. Ćwiczenia były podzielone na dwie części, pierwsza polegała na próbie wydolnościowej m.in. należało wejść po tak zwanej drabinie bez końca, czy biegnąć po bieżni, natomiast w drugiej części trzeba było przejść komorę dymową. Wszyscy uczestnicy musieli okazać się ważnymi badaniami lekarskimi i szkoleniem podstawowym ratownika osp. Ćwiczenia nie należały do najłatwiejszych, ale wszystkim naszym druhom udało się je przejść bez większych komplikacji.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 04 2015 12:17:00 · Drukuj
Szkolenie z ratownictwa wodnego

Kliknij!

W lutym Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu zorganizowała szkolenie dotyczące ratownictwa wodnego dla jednostek z miasta i powiatu kaliskiego specjalizujących się w dziedzinie ratownictwa wodnego. Szkolenie składało się z części teoretycznej w siedzibie komendy oraz praktycznej na zbiorniku wodnym w miejscowości Szałe. Podczas szkolenia strażacy poznali zasady dotyczące prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi oraz zasady bezpiecznego używania sprzętu do pływania i asekuracji. W sumie w szkoleniu wzięło udział 45 strażaków. Prócz 5 druhów z naszej jednostki, w składzie: Adam Dziubek, Michał Pietrzak, Grzegorz Pawlaczyk, Dariusz Pietrzak, Kryspin Biniaszczyk w szkoleniu brali udział druhowie z następujących jednostek: OSP Brzeziny, OSP Ceków, OSP Szczytniki, OSP Stawiszyn, OSP Staw, OSP Tykadłów, OSP Kalisz i OSP Opatówek. Dzięki szkoleniu druhowie z Koźminka powtórzyli i uzupełnili swoją wiedzę w tak ważnym zagadnieniu jakim jest właśnie ratownictwo wodne, patrząc przez pryzmat bliskości zbiornika wodnego w Murowańcu.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 04 2015 11:37:29 · Drukuj
Suszenie drewna przy piecu

Kliknij!

 Dość groźnie skończyło się suszenie drewna przy piecu centralnego ogrzewania w jednym z domów przy ulicy Różanej w Koźminku. W dniu 22 stycznia, po godzinie 16 zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu, które na miejsce zadysponowało jednostkę OSP Koźminek oraz zastęp trzeci z JRG 1 Kalisz. Zdziwienie może wywołać fakt, iż na miejsce udaliśmy się tylko jednym zastępem. Niestety ze względu na awarię autopompy w samochodzie Star/Man do zdarzenia wyjechał z garażu jedynie Star 266. Na miejscu okazało się, iż pali się drewno przy piecu, które właściciel próbował gasić samodzielnie, niestety z marnym skutkiem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu prądu ochotnicy przystąpili do działania w aparatach Ochrony Układu Oddechowego. Do piwnicy podano jeden prąd wody, dzięki któremu sytuację udało się sprawnie opanować. Nadpalone drewno wynoszono następnie na zewnątrz, gdzie dokładnie je przelewano wodą. Po oddymieniu pogorzelisko przekazano właścicielowi. Na miejscu obecna była również Policja.

 

kociol dnia styczeń 23 2015 13:43:42 · Drukuj
Zabezpieczenie Mistrzostw Polski LZS

Kliknij!

 W dniach 17 – 18 stycznia odbywały się w koźmineckim lasku Brzezinka Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS. Zawody były nie tylko świetną imprezą sportową, ale także dużym przedsięwzięciem pod względem organizacyjnym. Nasza jednostka zaangażowała się szczególnie w zabezpieczenie trasy wyścigu. Ochotnicy z naszej jednostki przede wszystkim kierowali ruchem wraz z Policją, blokowali ruch na bocznych drogach dojazdowych wokół lasku Brzezinka, dbali o bezpieczeństwo kibiców i nie dopuszczali, aby ktokolwiek wtargnął na drogę przejazdu rowerów. Mimo kapryśnej pogody warto było w ten weekend wybrać się w to miejsce i kibicować naszym zawodnikom z UKS Koźminianka Koźminek, jak wiadomo kuźni wielu już talentów kolarskich. Jeżeli chodzi o wyniki to przedstawiają się następująco:

-Dzieci - klasa 1-3: Jan Łuków (UKS TOSZECKA GRUPA KOLARSKA)/Julia Wieruszewska (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK) 

-Dzieci - klasa 4-6: Mikołaj Płonka/Edyta Jakubek

-Żak/Żaczki: Igor Richter (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)/NAtalia NAwrocka (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Młodzik: Dawid Pluta (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Młodziczka: Brygida Piersiak (SMAK-GÓRNO POLTINO AZALIA BRZOZA KRÓLEWSKA)

-Juniorka młodsza: Aleksandra Trzebińska (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Junior młodszy: Damian Papierski (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Junior: Tomasz Rzeszutek (MLKS BASZTA BYTÓW)

-Juniorka: Patrycja Lorkowska (GKS CARTUSIA KARTUZY)

-Kobiety elita: Marta Turoboś (INTEGRAL COLLECTIONS LKK LUKS SŁAWNO) 

-Elita mężczyzn/U23: Kacper Szczepaniak (AGROCHEST TEAM)/Bartosz Mikler (MLUKS VICTORIA JAROCIN)  

-Masters M40/M50+: Słąwomir Frejowski (MGLKS "OLIMPIJCZYK" SZCZEKOCINY)/Waldemar

Banasiński (FORTUNA HYDROGEOTECHNIKA).

Wszystkim gratulujemy, natomiast Zarząd Jednostki pragnie również podziękować druhom, którzy przez wiele godzin uczestniczyli w zabezpieczeniu mistrzostw. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy wyrazić jako jednostka podziw dla osiągnięć UKS Koźminianka Koźminek.

 

kociol dnia styczeń 23 2015 13:40:17 · Drukuj
Walne zebranie członków OSP Koźminek

kLIKNIJ!

W dniu 10 stycznia na Sali OSP Koźminek odbyło się Walne Zebranie członków naszej jednostki, na którym podsumowany został kolejny rok działalności koźmineckiej jednostki. Prócz naszych druhów, mieszkańców na zebraniu pojawili się m.in. również: proboszcz parafii Koźminek, Wójt Gminy Koźminek, sekretarz gminy, komendant Komisariatu Policji w Koźminku, przewodniczący i zastępca przewodniczącego Rady Gminy, radni, przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP RP w Koźminku oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Na zebraniu przedstawiono przede wszystkim sprawozdanie finansowe. Zarząd jednostki jednogłośnie uzyskał w tej kwestii absolutorium. Omówiono również działalność bojową i plany na obecny rok. Na zebraniu przyjęto również 6 nowych druhów. Najmłodsi natomiast dostali legitymacje członkowskie. Podczas zebrania dokonano zmiany członka zarządu jednostki. Ze stanowiska zastępcy naczelnika OSP Koźminek zrezygnował dh Daniel Więckowski, którego miejsce zajął dh Tomasz Pietrzak. Po głównej części wszystkich zaproszono na poczęstunek.

 

kociol dnia styczeń 23 2015 13:37:07 · Drukuj
GBAM 2,5/16 Star 266 NA SPRZEDAŻ!

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ!

 LINKI DO OFERTY:

http://allegro.pl/gbam-2-5-16-star-266-i4929664789.html

http://olx.pl/oferta/gbam-2-5-16-star-266-CID5-ID8i8T7.html#1be39c6c6a

 

kociol dnia grudzień 24 2014 14:31:06 · Drukuj
Punto w płomieniach

Wczoraj krótko po godzinie 21 wirnik syreny OSP Koźminek ruszył z całą mocą. Po raz pierwszy nowy system jednoczesnego alarmowania został sprawdzony w praktyce. Test wypadł pomyślnie w 100 %. Świetne rozwiązanie dla wszystkich OSP! Dzięki temu, iż kilku druhów było akurat w garażu, reakcja była natychmiastowa. Już po kilku minutach jednostka była na miejscu, a strażacy błyskawicznie podjęli działania gaśnicze. Ze względu na groźbę wybuchu butli z gazem w pierwszej fazie prąd wody podawano z jak najniżej położonych stanowisk gaśniczych. Dzięki zastosowaniu piany ogień udało się szybko opanować nie dopuszczając płomieni do przedziału bagażowego, w którym zamontowana była butla. Dodać należy, iż właściciel tego dnia zatankował akurat auto, także była ona pełna. Na miejscu obecna była również Policja z Komisariatu Policji w Koźminku. Przyczyną pożaru jak wstępnie ustalono było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Jakub Pietrzak dnia grudzień 17 2014 23:54:22 · Drukuj
6 lat to dużo? Nieeeeee

URODZINY!

Dzisiaj kolejna rocznica utworzenia serwisu informacyjnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku. To już 6 lat od kiedy informujemy Was na bieżąco o naszej działalności.  Strona ta działa nieprzerwanie już od 2008 roku z czego jesteśmy niezwykle dumni. Przez te wszystkie lata wzrastała oglądalność i ilość zamieszczanych na niej informacji. Miłe jest to, że serwis cieszy się coraz większym zaangażowaniem ze strony druhów, dzięki którym udało się nakręcić takie hity jak „Harlem Shake” czy „Życzenia Świąteczne strażaków OSP Koźminek”, które trafiły na czołówki wielu znanych serwisów informacyjnych, za to wszystkim Wam dziękujemy. Oczywiście nie zapominamy o tych, którzy wykonują dla nas filmy, zdjęcia i przesyłają na naszego redakcyjnego maila. Dziękujemy strażacy! Ta strona to praca nas wszystkich i jako redakcja mamy nadzieję, że cieszy nas wszystkich bez wyjątku. Rocznica jest świetnym czasem dla wszelkiego rodzaju podziękowań, a skoro już rzuciliśmy się w jego wir to warto podziękować za bardzo dobrą współpracę zarządowi jednostki OSP Koźminek oraz Urzędowi Gminnemu. Jako redakcja obiecujemy, że nadal będziemy pracowali i rozwijali nasz serwis oraz dbali o to aby rzetelnie przekazywać Państwu informację. Nie zawsze jesteśmy mili, ale chyba na tym polega dobre dziennikarstwo, aby pokazywać pewne rzeczy z różnych stron, nie zawsze przychylnie. Przed nami kolejny rok pracy, trzymajcie kciuki, będzie się działo!

kociol dnia grudzień 11 2014 11:02:50 · Drukuj
II JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Kliknij!

kociol dnia grudzień 11 2014 10:50:35 · Drukuj
Jednoczesne alarmowanie

Kliknij!

Miło nam poinformować, że jako pierwsi w powiecie kaliskim uruchomiliśmy w naszym terminalu sms - owym DTG 53 funkcję jednoczesnego alarmowania. Polega ona na tym, iż w momencie uruchomienia systemu alarmowego jednostki terminal jednocześnie dzwoni do wszystkich numerów wprowadzonych na listę, a następnie wysyła wiadomości sms. Dotychczas wiadomości sms były rozsyłane z pewnym opóźnieniem, co skutkowało tym, iż niestety nie wszyscy zdążyli dotrzeć do remizy przed wyjazdem do akcji ratowniczo - gaśniczej. Teraz sygnał o zdarzeniu trafia do wszystkich w tym samym czasie. To innowacyjne rozwiązanie w znaczny sposób ułatwi od dzisiaj działalność koźmineckiej jednostki. Na koniec ponawiamy prośbę do druhów, aby połączenie od numeru dzwoniącego w czasie alarmu odrzucać i w miarę możliwości usunąć pocztę głosową, która może wpływać na wzrost kosztów obsługi systemu.

 

kociol dnia grudzień 01 2014 17:16:10 · Drukuj
Pożar Cinquecento

Kliknij!

Żaden pożar nie należy do bezpiecznych, ale ten w pobliżu stacji benzynowej to szczególne niebezpieczeństwo. Wczoraj strażacy z OSP Koźminek gasili pożar samochodu osobowego w pobliżu stacji benzynowej na koźmineckim rynku. Dzięki szybkiej interwencji ochotników ogień strawił jedynie komorę silnikową i nie rozprzestrzenił się dalej. Nie wiadomo co było przyczyną całego zajścia. Na miejscu pracowały dwa zastępy z naszej jednostki, jeden z JRG 1 w Kaliszu oraz Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia listopad 21 2014 14:23:11 · Drukuj
Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie