Wrzesień 16 2014 19:24:59
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

Bezpieczna strona

38263.62

Pożar poddasza w Liskowie

Kliknij i zobacz

W dniu dzisiejszym jeden zastęp z naszej jednostki, po raz pierwszy w tym roku został wezwany do działań poza teren gminy. Około godziny 1 w nocy ochotnicy z Koźminka zostali zadysponowani do pożaru poddasza piętrowego budynku mieszkalnego w miejscowości Lisków. Ze względu na porę nocną, pożar zdążył się dość mocno rozwinąć, bowiem ogień było widać już z miejscowości Dębsko. Po dojeździe na miejsce podjęto decyzję o wprowadzeniu roty w aparatach ODO do wnętrza budynku. Ponadto poprowadzono jeden prąd z zewnątrz, początkowo z samochodu gaśniczego, a następnie z podnośnika. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do oddymiania budynku, a następnie wynoszenia nadpalonych, tlących się materiałów składowanych w pomieszczeniach, w których rozprzestrzenił się pożar. Straty wstępnie oszacowano na około 60 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach, które trwały ponad 3 godziny, brało udział 24 strażaków z 5 zastępów, a także Pogotowie Energetyczne. Na szczęście nie było ofiar, ani też poszkodowanych, choć dużym zagrożeniem była wyniesiona przez ratowników butla z gazem propan – butan. Dzięki naszej, specjalistycznej kamerce JVC GC-XA1, mogą Państwo obejrzeć działania prowadzone na miejscu zdarzenia, widziane z perspektywy jednego ze strażaków naszej jednostki. Zapraszamy do oglądania!


Jakub Pietrzak dnia czerwiec 20 2013 21:43:54 · Drukuj
Kurs kierowania ruchem drogowym

Kurs kierowania ruchem drogowym

W ubiegłym tygodniu 6 strażaków z naszej jednostki: Grzegorz Pawlaczyk, Artur Richter, Fryderyk Pawlak, Michał Pietrzak, Bartosz Warszawski i Jakub Pietrzak uczestniczyli w kursie kierowania ruchem drogowym, który miał miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu. W kursie uczestniczyło około 40 strażaków z całego powiatu kaliskiego. Uczestnicy w pierwszej części poznali zagadnienia teoretyczne, a następnie musieli w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę, pod czujnym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Całość zakończył egzamin.

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 20 2013 10:18:13 · Drukuj
Skutki długotrwałych opadów deszczu

Kliknij i zobacz zdjęcia

Jak wiadomo najskuteczniejszym sposobem przed zalewaniem terenu są kanały melioracyjne. Takie kanały znajdują się również w Koźminku i większość z nich połączona jest ze stawami w koźmineckim parku skąd naddatek wody, rowem melioracyjnym jest odprowadzany do rzeki. Problem pojawia się wtedy, gdy nieczyszczone, zapychają się, szczególnie w czasie obfitych opadów deszczu. Tak właśnie było ostatniej nocy. Padający w poniedziałek, z dużą intensywnością deszcz spowodował nagłe wezbranie wody, którą nie nadążały odbierać nawet studzienki przeciwdeszczowe, to spowodowało, iż ulica Szkolna znalazła się pod wodą, a strażacy przybyli na miejsce około godziny 2 w nocy przystąpili do odpompowywania wody. Zatkane przepusty natomiast doprowadziły do takiej sytuacji, iż w pobliżu ulicy Nakwasińskiej i Kaliskiej około godziny 4 nad ranem woda zaczęła wdzierać się do budynków mieszkalnych. Na miejsce niezwłocznie udali się również strażacy z naszej jednostki, początkowo jednym samochodem. Jednak, krótkie rozpoznanie dowódcy sprawiło, iż na miejsce zadysponowano wkrótce kolejny zastęp samochodem Star 266. Przystąpiono do odtykania przepustów i pompowania wody, a także układania worków z piaskiem w obronie budynków mieszkalnych, jednak w przypadku jednego z domostw konieczna była ewakuacja jego mieszkańców. Woda przybierała coraz szybciej, wobec czego na miejsce zadysponowano jednostkę z OSP Pietrzyków. Jej ilość była na tyle duża, iż stawy w Koźminku zaczęły przelewać się nad groblami. Niezbędne było całkowite otwarcie przepustów do czego użyto naszej łodzi motorowej. Choć uratowało z całą pewnością kilka domostw przed zalaniem, niestety podmyło drogę powiatową Koźminek – Moskurnia, która była całkowicie nieprzejezdna, a samochody kierowano na objazdy. Dopiero po oględzinach miejsca przez Wójta Gminy Koźminek Andrzeja Miklasa i Starostę Kaliskiego Krzysztofa Nosala, który jest zarządcą drogi podjęto decyzję o jej zamknięciu dla pojazdów powyżej 3,5 tony, wyznaczając dla nich objazd przez Chodybki i Złotniki, gdzie znajduje się most dla pojazdów do 15 ton. W działaniach, które łącznie trwały około 10 godzin, uczestniczyło z ogromnym poświęceniem kilkudziesięciu strażaków z OSP Koźminek i Pietrzyków. Warto wspomnieć, iż również sąsiedzi z Liskowa, w tę noc nie spali spokojnie i kilka razy interweniowali w związku z intensywnymi opadami.

Informacje również:


www.rc.fm

www.kalisz.naszemiasto.pl

www.calisia.pl

www.kalisz112.pl

www.faktykaliskie.pl

www.strazacki.pl

www.radiomerkury.pl

 

Jakub Pietrzak dnia maj 28 2013 15:27:14 · Drukuj
Kolizja na skrzyżowaniu Mickiewicza i Nakwasińskiej

Kliknij i zobacz zdjęcia!

Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną kolizji do jakiej doszło dzisiaj, po godzinie 15 na ulicy Nakwasińskiej w Koźminku. Jadąca od strony szkoły podstawowej, ulicą Mickiewicza kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Nakwasińską, w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem jadącym od strony ulicy Kaliskiej, który dodatkowo uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. W kolizji uczestniczyły cztery osoby, w tym dwójka dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli instalacji LPG i odłączeniu akumulatorów. W działaniach trwających około godziny brał udział jeden zastęp z naszej jednostki, a także jeden z JRG 1 Kalisz oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 21 2013 17:49:56 · Drukuj
Jest nas coraz więcej!

Jest nas coraz więcej!

Dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie naszym FanPage'm i zapraszamy do powiększania grona miłośników OSP Koźminek! Uśmiech

 

Tomasz Pietrzak dnia maj 12 2013 14:03:31 · Drukuj
TVP Poznań o nas!

Kolejny, ogromny sukces medialny jednostki z Koźminka!!! Po TVN – nie przyszedł czas na telewizję regionalną, a dokładniej TVP Poznań. To właśnie w piątkowym (10.05.2013), głównym wydaniu Teleskopu o 18.30, czyli w największym, regionalnym serwisie informacyjnym pojawił się materiał o naszej jednostce, z czego jesteśmy niezwykle zadowoleni. W materiale zrealizowanym przez panią redaktor Adriannę Borowicz możecie Państwo zobaczyć wspaniałą prezentację jednostki i posłuchać wypowiedzi: Zdzisława Dziubka, Grzegorza Pawlaczyka, Fryderyka Pawlaka, Jana Tomaski, a także Tomasza Pietrzaka, którzy w doskonały sposób opisują specyfikę pracy naszej jednostki. Na filmiku widać też Kryspina Biniaszczyka. Cieszymy się, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich druhów, a także naszej stronie Internetowej, profilowi na Facebooku, filmikach z życzeniami i naszym wykonaniem Harlem Shake’a zostaliśmy zauważeni i dzięki temu staliśmy się jeszcze bardziej rozpoznawalni w skali lokalnej i regionalnej. W doskonały sposób promujemy nie tylko jednostkę, ale także naszą gminę. Mamy nadzieję, że stanie się to motywacją do dalszej pracy i zachęci młodzież do wstępowania w nasze szeregi, natomiast odpowiednie instytucje zainteresuje problemem, który spędza nam sen z  powiek, czyli koniecznością zakupu nowego, ciężkiego wozu bojowego. Zapraszamy do oglądania od 00:21:24, poprzez stronę TVP Poznań, po kliknięciu na banner poniżej.


TVP o Nas!
(kliknij na obrazek)

kociol dnia maj 10 2013 23:31:41 · Drukuj
Szkolenia strażaków

Kursy

Podnoszenie poziomu wyszkolenia jest bardzo ważnym zadaniem jakie ma do zrealizowania
jednostka OSP Koźminek. Włączanie w szeregi Jednostki Operacyjno – Technicznej nowych członków wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu wyszkolenia, aby w pełni bezpiecznie prowadzić działania ratowniczo – gaśnicze. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że kilkunastu druhów z naszej jednostki mogło uczestniczyć w zorganizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu kursie podstawowym strażaków OSP oraz kursie ratownictwa technicznego. Dzięki pierwszemu z nich, w działaniach ratowniczych mogą pełnoprawnie uczestniczyć następujące osoby: Angelika Kałach, Konrad Helt, Dominik Gałczyński, Tomasz Krysiak i Bartłomiej Biniaszczyk. W drugim szkoleniu, bardziej widowiskowym, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu hydraulicznego uczestniczyli natomiast: Artur Richter, Kryspin Biniaszczyk i Michał Pietrzak. Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia zarówno jednego jak i drugiego kursu. Zdjęcia z zajęć i egzaminów możecie Państwo podziwiać w naszej galerii. Zapraszamy!

kociol dnia maj 01 2013 19:41:07 · Drukuj
Kamerka na hełm – coś czego jeszcze u nas nie było…

Kamerka

Musimy się pochwalić!!! Bardzo chcieliśmy to mieć… i dostaliśmy z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni!!! Decyzją zarządu naszej jednostki, w uznaniu za nasz trud jaki wkładamy w prowadzenie strony internetowej i sukces jaki odnieśliśmy publikując niecodzienne życzenia świąteczne została nam przekazana, podczas Zebrania Walnego w dniu 16 lutego 2013 r. specjalistyczna kamerka JVC GC-XA1 montowana na hełmie, dzięki której będziemy mogli prezentować Wam jeszcze bardziej ciekawe materiały z działań w których bierzemy udział. Niewątpliwie jesteśmy pierwszą jednostką w powiecie używającą tego pionierskiego rozwiązania, które zostało docenione m.in. w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu zyskuje coraz większą popularność również w naszym kraju. Dzięki kamerce nie tylko będziemy mogli prezentować różne, ciekawe materiały, ale także czuć się bardziej bezpiecznie podczas działań, gdyż będą one rejestrowane i w razie czego zgromadzony materiał, pozwoli na uniknięcie wszelkich niedomowień. Do tej pory tylko raz mieliśmy okazję użycia kamerki w czasie akcji ratowniczo – gaśniczej. Był to pożar „rozmrażarki” w miejscowości Bogdanów. Efekty Musicie ocenić sami. Nam się podoba! Mamy nadzieję, że Wam również się spodoba. Na koniec pragniemy podziękować dh Fryderykowi Pawlakowi za pomoc w przygotowaniu specjalnego uchwytu do naszej kamerki.

 

 

 

kociol dnia marzec 10 2013 21:58:47 · Drukuj
Podziękowania

Podziękowania od Gimnazjum w Koxminku

Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku składa serdeczne podziękowania Komendantowi OSP w Koźminku panu Dariuszowi Pietrzakowi oraz Tomaszowi Pietrzakowi i Fryderykowi Pawlakowi za bezinteresowną pomoc . Panowie 18 lutego wycieli dwa drzewa sprzed gimnazjum , które zgodnie z pozwoleniem nr 832/2012/A Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Kaliszu należało usunąć w celu zapewnienia właściwego bezpieczeństwa uczniów i innych osób przebywających na terenie szkoły.

Iwona Chojnacka-Adamus

kociol dnia marzec 06 2013 18:03:54 · Drukuj
Pożar "rozmrażarki" w Bogdanowie

Bogdanów
W miniony weekend strażacy z koźmineckiej jednostki uczestniczyli w akcji gaszenia tzw. rozmrażarki do kwiatów w miejscowości Bogdanów. Do zdarzenia wysłano dwa zastępy z naszej jednostki. Po dojechaniu na miejsce bardzo szybo ugasiły pożar, którego przyczyną był najprawdopodobniej nieszczelny „piecyk”, ogrzewający łatwopalną konstrukcję z folii i drewna. Straty wstępnie oszacowano na 2000 zł.

Jakub Pietrzak dnia marzec 03 2013 23:57:40 · Drukuj
Harlem Shake w wykonaniu OSP Koźminek!

Przedstawiamy Państwu kolejną, ciekawą produkcję w wykonaniu OSP Koźminek. Zainspirowani hitem Internetu, którym niewątpliwie stał się w ostatnich tygodniach Harlem Shake, pragniemy zaprezentować Państwu nasze wykonanie tego filmiku. Tym razem z udziałem dziewcząt z naszej jednostki… Mamy nadzieję, że się spodoba...


kociol dnia marzec 03 2013 23:07:26 · Drukuj
Strona 3 z 25 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP PÓLKO


POMOC DROGOWA 24h

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Wyświetl większą mapę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie