Marzec 31 2015 17:24:24
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Wizyta studentów PWSZ Kalisz

Kliknij!

W miniony weekend gościliśmy w naszej remizie studentów kierunku Ratownictwo Medyczne z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, którzy przeprowadzili w ramach swoich zajęć szkolenie z elementów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków z naszej jednostki. Była to możliwość dla nas powtórzenia sobie materiału z tej dziedziny jak i zobaczenia tego jak wykonują tę pracę osoby, które zajmują się tą tematyką bardziej profesjonalnie. Szkolenie odbyło się w miłej atmosferze, której towarzyszyła wymiana poglądów na tematy ratownicze. Dziękujemy studentom za przybycie i przekazanie swojej wiedzy dotyczącej ratownictwa medycznego. Zachęcamy do zorganizowania kolejnych edycji tego typu ćwiczeń w naszej jednostce, które co widać na zdjęciach cieszyły się także zainteresowaniem młodzieży mającej możliwość oglądania poczynań ratowników.

 

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 09 2014 20:36:20 · Drukuj
Zawody dla swoich

Kliknij!

Zażenowanie i śmieszność, takie odczucia mamy po ogłoszeniu wyników Mistrzostw Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. Udział w zawodach medycznych zawsze wzbogaca o nowe doświadczenia, jednak z powodu tego, iż impreza powinna odbywać się na zasadach współzawodnictwa, a co za tym idzie obiektywnej oceny umiejętności drużyn biorących w nich udział, czego oczekiwaliśmy, musimy jednoznacznie stwierdzić, iż w tym konkretnym przypadku tego zabrakło. Rzuca się to cieniem na ideę organizowania tego typu imprez na naszym terenie. Lista uchybień jest, spora. Spośród wielu wymienić należy przede wszystkim to, że wśród drużyn, które zajęły pierwsze miejsca były osoby, które są ratownikami medycznymi, na co dzień jeżdżącymi zespołami "P" Pogotowia Ratunkowego. Wobec powyższego chcemy zaznaczyć, iż udział w tegorocznej edycji zawodów był prawdopodobnie naszym ostatnim i choć pewnie nie spowoduje to odwołania imprezy w następnym roku, to chcielibyśmy aby inne jednostki dokładnie przemyślały w nich swój udział, no chyba, że posiada się specjalne względy wśród organizatorów, w przeciwnym razie szkoda rywalizować, tak po prostu. Mimo wszystko chcemy podziękować za bardzo dobrą organizację oraz świetne, niezwykle realistyczne scenki, które już teraz dały nam wiele pomysłów na samodoskonalenie. Brawa należą się następującym druhom: Zbyszkowi Nowakowi, Tomkowi Marszałowi, Kryspinowi Biniaszczykowi, Michałowi Pietrzakowi. Dziękujemy także druhom: Adamowi Dziubkowi, Tomkowi Kryszakowi i Tomkowi Pietrzakowi za dodatkową pomoc podczas zawodów. Warto wspomnieć, iż na zawodach można było podziwiać naszego Stara A26P, oraz zjeść przygotowanej przez nas grochówki.

Zdjęcia: Dh. Adrian Piekarski

 

kociol dnia czerwiec 04 2014 20:03:29 · Drukuj
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Kliknij!

Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu mogłoby skończyć się o wiele tragiczniej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący samochodem Mercedes jadąc od strony Koźminka, na skrzyżowaniu, tuz przed stacją benzynową w Pietrzykowie, podjął niedozwolony manewr wyprzedzania i zderzył się z wyjeżdzającym z drogi podporządkowanej od strony miejscowości Smółki VW Golfem, po czym wpadł do rowu. Siła uderzenia była dość znaczna na co wskazują uszkodzenia obu pojazdów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych i kierowaniu ruchem. Osoby biorące udział w zdarzeniu, dwie z Golfa i jedna z Mercedesa wydostały się o własnych siłach i choć odmówiły wszelkiej pomocy, zawroty głowy u jednej z nich spowodowały zadysponowanie przez dowódcę zastępu z Koźminka zespołu Pogotowia Ratunkowego. Jednak osoba ta po wstępnym rozpoznaniu przez ratowników odmówiła przewiezienia do szpitala na dalszą obserwację. Na miejscu obecna była także Policja. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 31 2014 22:37:40 · Drukuj
Zmarł ś.p. dh Wiesław Nowicki

Zmarł ś.p. dh Wiesław Nowicki

Z bólem informujemy, iż w sobotę na wieczną służbę odszedł nagle z naszych szeregów dh Wiesław Nowicki. Wspaniały człowiek, strażak, społecznik, który wychował wiele pokoleń naszej jednostki. Był członkiem zarządu OSP Koźminek i zarządu gminnego ZOSP RP. Wielokrotnie odznaczany za swoją działalność. Pogrzeb ś.p. dh Wiesława odbędzie się w środę, o godzinie 15. Chciejmy w podziękowaniu za wieloletnią służbę jak najliczniej uczestniczyć w ostatniej drodze dh Wiesława.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 26 2014 13:22:03 · Drukuj
Burza jest nieprzewidywalna

Kliknij!

Pracowite popołudnie w sobotę mieli strażacy z jednostki w Koźminku. Po burzy, której towarzyszyły intensywne opady deszczu zostali najpierw wezwani do zalanej ulicy Szkolnej, notabene zalewanej przy każdej większej ulewie, co niestety nie wiąże się z interwencją służb komunalnych i drogowych, a także do zalanego gospodarstwa w miejscowości Ksawerów. W pierwszym przypadku ochotnicy szybko poradzili sobie z nadmiarem wody, jednak druga interwencja okazała się trochę poważniejsza, na znacznej powierzchni zalaniu uległy folie ogrodnicze wraz z piecem oraz sad i gdyby nie interwencja strażaków straty w uprawie mogłyby być dużo większe. Na ulicę Szkolną udał się zastęp samochodem Star 266 (pompa szlamowa Honda WT30X), natomiast do Ksawerowa Star/Man (pompa pływająca Niagara). Szybko okazało się jednak, że siły i środki w miejscowości Ksawerów są zbyt małe, na miejsce wysłano dodatkowo Renault Trafic (pompa szlamowa Honda WT40X), a po zakończeniu działań na Szkolnej udał się tam również nasz Star 266. Dopiero wówczas, po kilkudziesięciu minutach sytuację udało się opanować. Pracowitą noc mieli również strażacy z powiatów ostrowskiego i pleszewskiego.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 26 2014 12:50:43 · Drukuj
Krzyż ŚDM w Koźminku

 Kliknij!

W ten weekend gościliśmy w naszej parafii Krzyż Światowych Dni Młodzieży, zwany też Krzyżem Roku Świętego, który został podarowany młodym przez Jana Pawła II na zakończenie Jubileuszu Odkupienia w 1984 roku. Papież powiedział wówczas: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”. Obecność Krzyża w naszym dekanacie była niezwykłym wydarzeniem, bowiem modliło się przy nim miliony ludzi na całym świecie. Wędrował po Europie, dotarł do obu Ameryk, Azji, Afryki i Australii, a w ten weekend także do Koźminka... Zadaniem naszej straży było przede wszystkim przewiezienie Krzyża na stadion w Koźminku gdzie w sobotę odbyła się msza polowa, w której uczestniczyło kilkaset osób, ale również wspólnie z Policją zabezpieczenie przejścia drogi krzyżowej ulicami Koźminka. Ogólnie w uroczystościach wzięło udział kilkudziesięciu druhów z naszej jednostki.

 

kociol dnia maj 19 2014 20:51:27 · Drukuj
Groźnie wyglądająca kolizja w Nowym Nakwasinie

Kliknij!

Czołowym zderzeniem zakończył się manewr lewoskrętu wykonany przez kierowcę Forda Focusa, który próbował wjechać na posesję w miejscowości Nakwasin Nowy. Cała kolizja wyglądała dość groźnie, co widać po skali uszkodzeń pojazdów. Siła uderzenia była na tyle duża, że jadący od strony Koźminka Ford, po uderzeniu w nadjeżdżającego z przeciwka Opla obrócił się o 180 stopni. W zdarzeniu uczestniczyły cztery osoby, jednak nie odniosły większych obrażeń i odmówiły przewiezienia na Szpitalny Oddział Ratunkowy w celu wykonania dodatkowych badań. Działania strażaków z naszej jednostki polegały na zneutralizowaniu i zebraniu płynów eksploatacyjnych, ponieważ w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa miska olejowa, a także na zakręceniu butli instalacji LPG i odłączeniu akumulatorów. Pomoc medyczna na miejscu była udzielana przez zespół „P” Pogotowia Ratunkowego. Swoje czynności prowadziła również Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 15 2014 14:44:23 · Drukuj
Punto spłonęło w Chodybkach

Kliknij!

Niemal doszczętnie spłonął samochód, którym jechał mężczyzna na drodze ze Złotnik do Chodybek. Jednostka z Koźminka została zadysponowana do zdarzenia w dniu dzisiejszym, krótko po godzinie 15. Na miejsce udał się jeden zastęp samochodem Star/Man GBA 2,5/16. Po dojechaniu strażacy przystąpili do gaszenia ognia przy pomocy szybkiego natarcia i środka pianotwórczego. Niebezpieczeństwo podczas działań stanowiła instalacja LPG, jednak na szczęście nie uległa wybuchowi. Nie są znane przyczyny pożaru, auto podczas jazdy po prostu stanęło w ogniu. Na miejscu obecny również jeden zastęp z JRG 1 W Kaliszu oraz Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 05 2014 18:11:07 · Drukuj
Wybuch telewizora przyczyną pożaru

Kliknij!

Panie Wójcie to już kolejne zdarzenie, do którego z powodu AWARII NIE WYJECHAŁ NASZ STAR 266. Wyjazd dotyczył, co prawda pożaru budynku mieszkalnego na terenie gminy Lisków, ale daje to podstawę do tego, aby mieszkańcy naszej gminy czuli się niebezpiecznie, dlatego apelujemy o jeszcze większe zabieganie o zakup nowego, ciężkiego wozu bojowego. Wracając do meritum, po dość rozbudowanym wstępie... W dniu dzisiejszym, około godziny 11:30 jednostka z Koźminka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Żychów, gdzie w wyniku "wybuchu" telewizora, doszło do rozprzestrzenienia się ognia, któremu towarzyszyło ogromne zadymienie. Sytuacja wyglądała groźnie bowiem w chwili wybuchu w mieszkaniu przebywały dwie osoby, w tym kobieta w podeszłym wieku, dlatego też prócz nas i strażaków z Liskowa zadysponowano również zastęp z PSP JRG 1 w Kaliszu oraz Koźlątkowa. Na miejscu pojawiła się również miejscowa jednostka z Żychowa. Przed naszym przybyciem, na miejsce dotarły dwa zastępy z OSP Lisków, które od razu przystąpiły do działania polegającego na wejściu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych i gaszenia za pomocą szybkiego natarcia. Następnie rotę wymienili druhowie z naszej jednostki. Wspólnie z członkami liskowskiej straży udzieliliśmy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom, które w chwili wybuchu przebywały w budynku m.in. zastosowano tlenoterapię, oraz kobiecie spokrewnionej z poszkodowanymi, która przyjechała na miejsce zdarzenia, doznając szoku na widok zastanej sytuacji. Następnie, całej trójce fachowej pomocy medycznej udzielił zespół "S" Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście nie potrzebne było przewiezienie nikogo na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Prócz wyżej wymienionych sił i środków na miejscu obecna była również Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2014 23:16:02 · Drukuj
Pożar budynku gospodarczego w Koźminku

Kliknij!

Pierwszy Dzień Wiosny, zawsze radośnie witany przez dzieci nie był z szczęśliwy dla jednego z mieszkańców Koźminka, którego tuż po godzinie 5 rano zaniepokoił dym wydobywający się z położonego w pobliżu domu budynku gospodarczego. Właściciel napalił na noc w trocinowym piecu, z którego ogień, w niewyjaśnionych okolicznościach rozprzestrzenił się na składowane w pobliżu deski i inne materiały łatwopalne. Jak podkreślają strażacy biorący udział w akcji całe szczęście, że strop był betonowy, a nie drewniany, jak zwykło się go wykonywać w tego typu budynkach, bowiem cała sytuacja wyglądałaby o wiele poważniej. Na miejsce skierowano dwa zastępy z naszej jednostki oraz zastęp z JRG 1 PSP w Kaliszu. Niestety z powodu AWARII POJAZDU STAR 266, dyspozytor musiał zadysponować dodatkowo jednostkę z Liskowa, bowiem istniało zagrożenie braku zabezpieczenia wodnego, co potwierdza tylko konieczność zakupienia nowego, ciężkiego wozu bojowego. Duże zadymienie spowodowało, iż w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych pracowały dwie roty, zarówno z Koźminka, jak i Liskowa. Po opanowaniu pożaru, wszystkie nadpalone i tlące się materiały wyniesiono na zewnątrz z pomieszczenia i dogaszono z szybkiego natarcia, a następnie przekazano pogorzelisko właścicielowi.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2014 19:05:44 · Drukuj
Drzewo w Smółkach

Kliknij!

Kapryśna w ostatnich dniach pogoda, w tym silne podmuchy wiatru doprowadziły do powalenia drzewa i zablokowania drogi pomiędzy Koźminkiem, a Oszczeklinem w miejscowości Smółki. Był to jedyny nasz wyjazd do skutków wichury, choć wiemy, że w wielu miejscach wyglądało to dużo groźniej, m.in. w gminie Lisków doszło do zerwania dachu z budynku mieszkalnego. Na szczęście w Smółkach wystarczyło parę minut pracy piłą łańcuchową, by droga ponownie była przejezdna.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2014 18:53:39 · Drukuj
Strona 3 z 26 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie