Marzec 27 2015 23:05:25
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Polecamy!Oficjalny Serwis Informacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku
1% Twojego Podatku na Jednostkę OSP JOT Koźminek

Wjechał prawie od salonu

W dniu dzisiejszym o godzinie 1:45 jednostka OSP Koźminek została zadysponowana przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu do wypadku drogowego w miejscowości Młynisko. Na miejsce udały się dwa zastępy, którymi obecnie jesteśmy wstanie wyjechać, czyli GBA Star/Man i SLRr Renault Trafic. Po dojechaniu na miejsce okazało się, iż swoje działania prowadzi już Zespół Ratownictwa Medycznego, co ważne poszkodowany opuścił samodzielnie pojazd oraz Policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i prewencyjnie położyli poduszkę z piany ciężkiej. Lista zniszczeń jest dość znaczna, prócz samochodu zniszczeniu uległo m.in. ogrodzenie, krzewy ozdobne, elewacja i okno budynku co świadczy o bardzo dużej prędkości pojazdu. Po zakończeniu działań związanych z oświetlaniem i uprzątnięciem jezdni z większych elementów karoserii zastępy udały się do remizy.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 26 2015 17:18:05 · Drukuj
Sezon traw rozpoczęty

Kliknij!

Plaga pożarów traw w okresie wiosennym dotarła również do Gminy Koźminek. W dniu wczorajszym koźmineccy ochotnicy gasili tego typu pożar w miejscowości Nakwasin Nowy. Na miejsce udały się dwa zastępy, które podały dwa prądy wody na palącą się trawę. Sytuację udało się szybko opanować, nie dopuszczając do dalszego rozprzestrzeniania się pożaru. Przestrzegamy wszystkich przed procederem wypalania traw, który może doprowadzić do ogromnych strat i zagrozić ludziom. W myśl obowiązujących przepisów wypalanie traw grozi karą grzywny do 5 000 zł, aresztu lub nawet pozbawienia wolności.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 26 2015 14:40:49 · Drukuj
Pożar lasu w Koźlątkowie

BRAK ZDJĘCIA

W sobotę jeden zastęp z naszej jednostki został zadysponowany do miejscowości Koźlątków gdzie doszło do pożaru pryzmy obornika na powierzchni około 70 metrów kwadratowych i pobliskiego młodnika. Na miejsce skierowano w pierwszym rzucie jednostkę gminną KSRG, czyli OSP Lisków, który wyjechał dwoma zastępami. Po przybyciu podano dwa prądy gaśnicze na palący się obornik oraz dwa na palące się poszycie leśne. Pożar dzięki dobremu współdziałaniu zastępów udało się szybko opanować nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia na większy obszar. Do zdarzenia wyjechała również miejscowa jednostka OSP Koźlątków. Warto dodać, że w poniedziałek koźmineccy ochotnicy gasili pozostałości po produkcji rolnej w Emilianowie. Tam po kilku minutach dokładnego przelania akcję zakończono. W działania brał udział jeden zastęp.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2015 19:49:43 · Drukuj
Star 266 sprzedany

BRAK ZDJĘĆ

Wysłużony Star 266 już nigdy nie powiezie ochotników z Koźminka do pożaru! W ubiegłym tygodniu, po parokrotnym wystawieniu w różnych portalach aukcyjnych został ostatecznie sprzedany. Przypominamy, iż auto to trafiło do Koźminka w 1998 roku, a następnie zabudowane przez firmę Moto - Truck służyło jako tzw. "drugi wyjazdowy", nieoceniony w akcjach prowadzonych w trudnym terenie. Poprzednio było wykorzystywane w JRG 1 Kalisz jako samochód wężowy. W wyniku sprzedaży jednostka OSP Koźminek posiada obecnie w podziale bojowym dwa auta: GBA Star/Mana i SLRr Renault Trafic. Star 266 będzie teraz służył ochotnikom z województwa śląskiego. Życzymy naszym kolegom samych udanych akcji przy użyciu Naszego Stara!

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2015 19:45:17 · Drukuj
Gówniana sprawa

Kliknij!

Do bardzo nietypowego zdarzenia została zadysponowana w dniu wczorajszym jednostka OSP Koźminek. Cała sprawa przedstawia się śmiesznie, choć tak naprawdę śmiesznie nie było. Okazało się, że na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Smółki i Agnieszków, na odcinku około 2 km znajdują się dość znaczne ilości obornika, uniemożliwiające przejazd. Przyczyną tego, jak udało się ustalić było przypadkowe otwarcie klapy naczepy samochodu ciężarowego, który przewoził znaczne ilości obornika. Podjęto decyzję o konieczności zadysponowania kolejnej jednostki, pobliskiej OSP Pietrzyków. Strażacy przy pomocy łopat i wideł przystąpili do usuwania. Nieoceniona była również pomoc ładowarki, którą pracował jeden z pobliskich rolników. Następnie pozostałości zmywano przy użyciu działka wodnego i szybkiego natarcia. Dość duże zapotrzebowanie wody na to działanie spowodowało, iż KDR podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce ciężkiego samochodu gaśniczego z JRG 1 Kalisz. Działania po kilkudziesięciu minutach zakończono. Kierowcę udało się ustalić Policji, która prowadziła na miejscu swoje czynności.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 19 2015 14:39:56 · Drukuj
Ćwiczenia w komorze dymowej

Kliknij!

W dniu wczorajszym w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Koninie odbyły się ćwiczenia w komorze dymowej. Nasi druhowie w składzie: Zbigniew Nowak, Adam Dziubek, Michał Pietrzak, Kryspin Biniaszczyk mieli okazję udoskonalić swoją technikę pracy w aparatach ochrony układu oddechowego w ciasnych pomieszczeniach, bowiem komora złożona jest z kilkunastu metalowych klatek połączonych różnej wielkości przejściami. Ćwiczenia były podzielone na dwie części, pierwsza polegała na próbie wydolnościowej m.in. należało wejść po tak zwanej drabinie bez końca, czy biegnąć po bieżni, natomiast w drugiej części trzeba było przejść komorę dymową. Wszyscy uczestnicy musieli okazać się ważnymi badaniami lekarskimi i szkoleniem podstawowym ratownika osp. Ćwiczenia nie należały do najłatwiejszych, ale wszystkim naszym druhom udało się je przejść bez większych komplikacji.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 04 2015 12:17:00 · Drukuj
Szkolenie z ratownictwa wodnego

Kliknij!

W lutym Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu zorganizowała szkolenie dotyczące ratownictwa wodnego dla jednostek z miasta i powiatu kaliskiego specjalizujących się w dziedzinie ratownictwa wodnego. Szkolenie składało się z części teoretycznej w siedzibie komendy oraz praktycznej na zbiorniku wodnym w miejscowości Szałe. Podczas szkolenia strażacy poznali zasady dotyczące prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi oraz zasady bezpiecznego używania sprzętu do pływania i asekuracji. W sumie w szkoleniu wzięło udział 45 strażaków. Prócz 5 druhów z naszej jednostki, w składzie: Adam Dziubek, Michał Pietrzak, Grzegorz Pawlaczyk, Dariusz Pietrzak, Kryspin Biniaszczyk w szkoleniu brali udział druhowie z następujących jednostek: OSP Brzeziny, OSP Ceków, OSP Szczytniki, OSP Stawiszyn, OSP Staw, OSP Tykadłów, OSP Kalisz i OSP Opatówek. Dzięki szkoleniu druhowie z Koźminka powtórzyli i uzupełnili swoją wiedzę w tak ważnym zagadnieniu jakim jest właśnie ratownictwo wodne, patrząc przez pryzmat bliskości zbiornika wodnego w Murowańcu.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 04 2015 11:37:29 · Drukuj
Suszenie drewna przy piecu

Kliknij!

 Dość groźnie skończyło się suszenie drewna przy piecu centralnego ogrzewania w jednym z domów przy ulicy Różanej w Koźminku. W dniu 22 stycznia, po godzinie 16 zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu, które na miejsce zadysponowało jednostkę OSP Koźminek oraz zastęp trzeci z JRG 1 Kalisz. Zdziwienie może wywołać fakt, iż na miejsce udaliśmy się tylko jednym zastępem. Niestety ze względu na awarię autopompy w samochodzie Star/Man do zdarzenia wyjechał z garażu jedynie Star 266. Na miejscu okazało się, iż pali się drewno przy piecu, które właściciel próbował gasić samodzielnie, niestety z marnym skutkiem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu prądu ochotnicy przystąpili do działania w aparatach Ochrony Układu Oddechowego. Do piwnicy podano jeden prąd wody, dzięki któremu sytuację udało się sprawnie opanować. Nadpalone drewno wynoszono następnie na zewnątrz, gdzie dokładnie je przelewano wodą. Po oddymieniu pogorzelisko przekazano właścicielowi. Na miejscu obecna była również Policja.

 

kociol dnia styczeń 23 2015 13:43:42 · Drukuj
Zabezpieczenie Mistrzostw Polski LZS

Kliknij!

 W dniach 17 – 18 stycznia odbywały się w koźmineckim lasku Brzezinka Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS. Zawody były nie tylko świetną imprezą sportową, ale także dużym przedsięwzięciem pod względem organizacyjnym. Nasza jednostka zaangażowała się szczególnie w zabezpieczenie trasy wyścigu. Ochotnicy z naszej jednostki przede wszystkim kierowali ruchem wraz z Policją, blokowali ruch na bocznych drogach dojazdowych wokół lasku Brzezinka, dbali o bezpieczeństwo kibiców i nie dopuszczali, aby ktokolwiek wtargnął na drogę przejazdu rowerów. Mimo kapryśnej pogody warto było w ten weekend wybrać się w to miejsce i kibicować naszym zawodnikom z UKS Koźminianka Koźminek, jak wiadomo kuźni wielu już talentów kolarskich. Jeżeli chodzi o wyniki to przedstawiają się następująco:

-Dzieci - klasa 1-3: Jan Łuków (UKS TOSZECKA GRUPA KOLARSKA)/Julia Wieruszewska (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK) 

-Dzieci - klasa 4-6: Mikołaj Płonka/Edyta Jakubek

-Żak/Żaczki: Igor Richter (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)/NAtalia NAwrocka (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Młodzik: Dawid Pluta (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Młodziczka: Brygida Piersiak (SMAK-GÓRNO POLTINO AZALIA BRZOZA KRÓLEWSKA)

-Juniorka młodsza: Aleksandra Trzebińska (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Junior młodszy: Damian Papierski (UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK)

-Junior: Tomasz Rzeszutek (MLKS BASZTA BYTÓW)

-Juniorka: Patrycja Lorkowska (GKS CARTUSIA KARTUZY)

-Kobiety elita: Marta Turoboś (INTEGRAL COLLECTIONS LKK LUKS SŁAWNO) 

-Elita mężczyzn/U23: Kacper Szczepaniak (AGROCHEST TEAM)/Bartosz Mikler (MLUKS VICTORIA JAROCIN)  

-Masters M40/M50+: Słąwomir Frejowski (MGLKS "OLIMPIJCZYK" SZCZEKOCINY)/Waldemar

Banasiński (FORTUNA HYDROGEOTECHNIKA).

Wszystkim gratulujemy, natomiast Zarząd Jednostki pragnie również podziękować druhom, którzy przez wiele godzin uczestniczyli w zabezpieczeniu mistrzostw. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy wyrazić jako jednostka podziw dla osiągnięć UKS Koźminianka Koźminek.

 

kociol dnia styczeń 23 2015 13:40:17 · Drukuj
Walne zebranie członków OSP Koźminek

kLIKNIJ!

W dniu 10 stycznia na Sali OSP Koźminek odbyło się Walne Zebranie członków naszej jednostki, na którym podsumowany został kolejny rok działalności koźmineckiej jednostki. Prócz naszych druhów, mieszkańców na zebraniu pojawili się m.in. również: proboszcz parafii Koźminek, Wójt Gminy Koźminek, sekretarz gminy, komendant Komisariatu Policji w Koźminku, przewodniczący i zastępca przewodniczącego Rady Gminy, radni, przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP RP w Koźminku oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Na zebraniu przedstawiono przede wszystkim sprawozdanie finansowe. Zarząd jednostki jednogłośnie uzyskał w tej kwestii absolutorium. Omówiono również działalność bojową i plany na obecny rok. Na zebraniu przyjęto również 6 nowych druhów. Najmłodsi natomiast dostali legitymacje członkowskie. Podczas zebrania dokonano zmiany członka zarządu jednostki. Ze stanowiska zastępcy naczelnika OSP Koźminek zrezygnował dh Daniel Więckowski, którego miejsce zajął dh Tomasz Pietrzak. Po głównej części wszystkich zaproszono na poczęstunek.

 

kociol dnia styczeń 23 2015 13:37:07 · Drukuj
GBAM 2,5/16 Star 266 NA SPRZEDAŻ!

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ!

 LINKI DO OFERTY:

http://allegro.pl/gbam-2-5-16-star-266-i4929664789.html

http://olx.pl/oferta/gbam-2-5-16-star-266-CID5-ID8i8T7.html#1be39c6c6a

 

kociol dnia grudzień 24 2014 14:31:06 · Drukuj
Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie