Maj 30 2015 08:09:54
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Polecamy!Oficjalny Serwis Informacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku
Pożar kotłowni budynku mieszkalnego

Kliknij!

W minioną sobotę jednostka operacyjno - techniczna z Koźminka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Oszczeklin. Do zdarzenia wyjechał zastęp 340 [P] 10 GBA 2/16 Star/Man, który po dojechaniu stwierdził pożar przydomowej kotłowni. Strażacy ubrani w aparaty Ochrony Układu Oddechowego przystąpili niezwłocznie do gaszenia pożaru przy pomocy szybkiego natarcia. W późniejszym czasie do pożaru dojechały zastępy z OSP Staw, JRG 1 oraz podnośnik z JRG 2 Kalisz. Strażacy po opanowaniu pożaru, z którego co warto wspomnieć uratowano dwa psy stwierdzili, iż spaleniu uległa instalacja wodna budynku, w wyniku czego pomieszczenia były stopniowo zalewane. Właściciel poinformował, iż zawór znajduje się poza budynkiem, pod ziemią. Rota przystąpiła do jego lokalizacji i odkopywania. Po kilku minutach udało się przerwać wyciek wody. Wszystkie pomieszczenia dokładnie sprawdzono i przewietrzono. Działania trwające niemal dwie godziny zakończono już po północy.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 18 2015 16:25:23 · Drukuj
Pożar dachu kamienicy

Kliknij!

W dniu wczorajszym w wyniku nieostrożności podczas prac remontowo - budowlanych doszło do pożaru dachu jednej z kamienic w Koźminku przy ulicy Kościuszki. Na miejsce wyjechał jeden zastęp z naszej jednostki, oraz zadysponowano dwa kolejne z JRG 1 Kalisz i OSP Lisków. Po dojechaniu zastępu z Koźminka stwierdzono, iż wyniku prac związanych z założeniem papy doszło do zapalenia się od palnika fragmentu dachu. Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję, ze względu na utrudnione wejście na poddasze od strony klatki schodowej o rozstawieniu drabiny d10w i dostaniu się do środka przez włazy dachowe w aparatach Ochrony Układu Oddechowego. Ratownikom udało się błyskawicznie opanować pożar przy użyciu szybkiego natarcia. Następnie całe poddasze przewietrzono, po czym wycięto nadpalone elementy w celu wyeliminowania możliwości ponownego wybuchu pożaru. Akcję zakończono, a zarządcę budynku pouczono o konieczności dozorowania miejsca zdarzenia.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 12 2015 14:22:41 · Drukuj
Z parkingu do rowu

Kliknij!

Bardzo nietypowe zdarzenie miało miejsce w Koźminku na ulicy Mielęckiego. W dniu dzisiejszym samochód dostawczy z zaopatrzeniem na parkingu sklepu spożywczego zahaczył o drugi pojazd, którego wepchnął do głębokiego rowu. Sytuacja choć dość dziwna to jednak wywołała spore zamieszanie. Na miejsce zadysponowano również zastęp z naszej jednostki, który zabezpieczył miejsce zdarzenia, a następnie druhowie wraz z pomocą drogową wyciągnęli pojazd z rowu. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia zbiornika. Na miejscu obecna była również Policja. Więcej niż opis powiedzą Państwu zdjęcia, wystarczy kliknąć powyżej!

 

Jakub Pietrzak dnia kwiecień 22 2015 23:09:08 · Drukuj
Polo w ogniu

Kliknij!

W dniu dzisiejszym doszło do niegroźnego, choć nieco kosztownego dla właściciela pożaru samochodu w miejscowości Koźminek. Na ulicy Jana Kochanowskiego mieszkańcy zauważyli, że wewnątrz jednego z zaparkowanych w pobliżu pojazdów zbiera się dym. Natychmiast zaalarmowano straż pożarną. Na miejsce udał się zastęp GBA 349 [P] 10 Star/Man. Strażacy nie mogąc znaleźć właściciela wybili przednią szybę pojazdu (była pęknięta) a następnie przy użyciu szybkiego natarcia ugasili palącą się deskę rozdzielczą. Działania zakończono, a miejsce zdarzenia przekazano Policji. Tylko dzięki czujności mieszkańców pojazd nie spłonął doszczętnie.

 

Jakub Pietrzak dnia kwiecień 17 2015 20:19:44 · Drukuj
2 trawy w 8 h

Kliknij!

Do dwóch pożarów traw 15 i 16 kwietnia doszło na terenie Gminy Koźminek. Pierwsze zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 23 i dotyczyło pożaru w okolicach stawów na wyjeździe z Koźminka do Liskowa. W kilku miejscach paliła się sucha trawa wokół stawów. Strażacy przy pomocy szybkiego natarcia i tłumic szybko ugasili pożar i zakończyli działania. Niestety rano ochotnikom z Koźminka przyszło wyjechać do kolejnego zdarzenia związanego z pożarami traw. Tym razem po godzinie 7 rano dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu zadysponował zastęp do miejscowości Stary Nakwasin, gdzie został podpalony rów przez jednego z mieszkańców tejże wsi. W tym drugim przypadku na miejsce przyjechała Policja, która prowadziła na miejscu swoje czynności. Trawę udało ugasić się przed przybyciem strażaków, jednak w celu oddalenia groźby ponownego rozpalania miejsce dokładnie zlano wodą.

 

Jakub Pietrzak dnia kwiecień 17 2015 19:33:20 · Drukuj
Prawie pół hektara lasu poszło z dymem

Kliknij!

Niemal pół hektara poszycia leśnego i trawy uległo spaleniu w miejscowości Emilianów. Zgłoszenie do kaliskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło krótko przed godziną 20. Dyżurny skierował na miejsce prócz naszej jednostki, również zastępy z OSP Pietrzyków i JRG 1 Kalisz. Na miejscu strażacy przystąpili do działania przy użyciu tłumic oraz podając prądy wody z pojazdów gaśniczych. Ratownicy z OSP Koźminek zbudowali również w pierwszej fazie działań stanowisko wodne z pompą pływającą Niagara na pobliskim stawie. To pozwoliło na prowadzenie skutecznych działań, ponieważ stan środka gaśniczego po sprzedaży Stara zmalał dwukrotnie i zachodziła obawa, iż nie uda się zapewnić ciągłości podawania wody. Po przyjeździe kolejnych zastępów z Pietrzykowa i Kalisza pożar szybko ugaszono. Wspomnieć tylko należy, iż bezcenna w działaniach była również obecność drugiego zastępu z Koźminka pojazdem SLRR Renault Trafic. To właśnie strażacy z tego samochodu w znacznej mierze prowadzili działania przy użyciu tłumic. Na miejscu obecna była również Policja. Miejsce pożaru przekazano właścicielowi.

 

Jakub Pietrzak dnia kwiecień 14 2015 22:47:51 · Drukuj
Wjechał prawie od salonu

W dniu dzisiejszym o godzinie 1:45 jednostka OSP Koźminek została zadysponowana przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu do wypadku drogowego w miejscowości Młynisko. Na miejsce udały się dwa zastępy, którymi obecnie jesteśmy w stanie wyjechać, czyli GBA Star/Man i SLRr Renault Trafic. Po dojechaniu na miejsce okazało się, iż swoje działania prowadzi już Zespół Ratownictwa Medycznego, co ważne poszkodowany opuścił samodzielnie pojazd oraz Policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i prewencyjnie położyli poduszkę z piany ciężkiej. Lista zniszczeń jest dość znaczna, prócz samochodu zniszczeniu uległo m.in. ogrodzenie, krzewy ozdobne, elewacja i okno budynku co świadczy o bardzo dużej prędkości pojazdu. Po zakończeniu działań związanych z oświetlaniem i uprzątnięciem jezdni z większych elementów karoserii zastępy udały się do remizy.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 26 2015 17:18:05 · Drukuj
Sezon traw rozpoczęty

Kliknij!

Plaga pożarów traw w okresie wiosennym dotarła również do Gminy Koźminek. W dniu wczorajszym koźmineccy ochotnicy gasili tego typu pożar w miejscowości Nakwasin Nowy. Na miejsce udały się dwa zastępy, które podały dwa prądy wody na palącą się trawę. Sytuację udało się szybko opanować, nie dopuszczając do dalszego rozprzestrzeniania się pożaru. Przestrzegamy wszystkich przed procederem wypalania traw, który może doprowadzić do ogromnych strat i zagrozić ludziom. W myśl obowiązujących przepisów wypalanie traw grozi karą grzywny do 5 000 zł, aresztu lub nawet pozbawienia wolności.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 26 2015 14:40:49 · Drukuj
Pożar lasu w Koźlątkowie

BRAK ZDJĘCIA

W sobotę jeden zastęp z naszej jednostki został zadysponowany do miejscowości Koźlątków gdzie doszło do pożaru pryzmy obornika na powierzchni około 70 metrów kwadratowych i pobliskiego młodnika. Na miejsce skierowano w pierwszym rzucie jednostkę gminną KSRG, czyli OSP Lisków, który wyjechał dwoma zastępami. Po przybyciu podano dwa prądy gaśnicze na palący się obornik oraz dwa na palące się poszycie leśne. Pożar dzięki dobremu współdziałaniu zastępów udało się szybko opanować nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia na większy obszar. Do zdarzenia wyjechała również miejscowa jednostka OSP Koźlątków. Warto dodać, że w poniedziałek koźmineccy ochotnicy gasili pozostałości po produkcji rolnej w Emilianowie. Tam po kilku minutach dokładnego przelania akcję zakończono. W działania brał udział jeden zastęp.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2015 19:49:43 · Drukuj
Star 266 sprzedany

BRAK ZDJĘĆ

Wysłużony Star 266 już nigdy nie powiezie ochotników z Koźminka do pożaru! W ubiegłym tygodniu, po parokrotnym wystawieniu w różnych portalach aukcyjnych został ostatecznie sprzedany. Przypominamy, iż auto to trafiło do Koźminka w 1998 roku, a następnie zabudowane przez firmę Moto - Truck służyło jako tzw. "drugi wyjazdowy", nieoceniony w akcjach prowadzonych w trudnym terenie. Poprzednio było wykorzystywane w JRG 1 Kalisz jako samochód wężowy. W wyniku sprzedaży jednostka OSP Koźminek posiada obecnie w podziale bojowym dwa auta: GBA Star/Mana i SLRr Renault Trafic. Star 266 będzie teraz służył ochotnikom z województwa śląskiego. Życzymy naszym kolegom samych udanych akcji przy użyciu Naszego Stara!

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 25 2015 19:45:17 · Drukuj
Gówniana sprawa

Kliknij!

Do bardzo nietypowego zdarzenia została zadysponowana w dniu wczorajszym jednostka OSP Koźminek. Cała sprawa przedstawia się śmiesznie, choć tak naprawdę śmiesznie nie było. Okazało się, że na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Smółki i Agnieszków, na odcinku około 2 km znajdują się dość znaczne ilości obornika, uniemożliwiające przejazd. Przyczyną tego, jak udało się ustalić było przypadkowe otwarcie klapy naczepy samochodu ciężarowego, który przewoził znaczne ilości obornika. Podjęto decyzję o konieczności zadysponowania kolejnej jednostki, pobliskiej OSP Pietrzyków. Strażacy przy pomocy łopat i wideł przystąpili do usuwania. Nieoceniona była również pomoc ładowarki, którą pracował jeden z pobliskich rolników. Następnie pozostałości zmywano przy użyciu działka wodnego i szybkiego natarcia. Dość duże zapotrzebowanie wody na to działanie spowodowało, iż KDR podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce ciężkiego samochodu gaśniczego z JRG 1 Kalisz. Działania po kilkudziesięciu minutach zakończono. Kierowcę udało się ustalić Policji, która prowadziła na miejscu swoje czynności.

 

Jakub Pietrzak dnia marzec 19 2015 14:39:56 · Drukuj
Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie