Listopad 27 2014 19:01:11
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Polecamy!Oficjalny Serwis Informacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku
Podziękowania

MONIKA NOWAK

Chciałabym podziękować wszystkim osobom,

które zdecydowały się wziąć udział w wyborach samorządowych.PSL

Szczególnie miłe słowa kieruję do tych osób,

które oddały na mnie swój głos.

Dzięki Państwa zaufaniu zostałam

Radną Powiatu Kaliskiego V kadencji.

Gratuluję także pozostałym osobom,

które przez najbliższe cztery lata będą pracowały

na rzecz naszej małej ojczyzny.

Jeszcze raz dziękuję Państwu i serdecznie pozdrawiam

/ - / Monika Nowak

 

 

kociol dnia listopad 25 2014 22:35:59 · Drukuj
Pożar Cinquecento

Kliknij!

Żaden pożar nie należy do bezpiecznych, ale ten w pobliżu stacji benzynowej to szczególne niebezpieczeństwo. Wczoraj strażacy z OSP Koźminek gasili pożar samochodu osobowego w pobliżu stacji benzynowej na koźmineckim rynku. Dzięki szybkiej interwencji ochotników ogień strawił jedynie komorę silnikową i nie rozprzestrzenił się dalej. Nie wiadomo co było przyczyną całego zajścia. Na miejscu pracowały dwa zastępy z naszej jednostki, jeden z JRG 1 w Kaliszu oraz Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia listopad 21 2014 14:23:11 · Drukuj
Dachowanie w Koźminku

Kliknij!

Dachowanie samochodu osobowego marki Peugeot 208 było przyczyną wczorajszej interwencji ochotników z Koźminka. Cała sytuacja miała miejsce na drodze Koźminek – Złotniki. W godzinach wieczornych, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn, jadący od strony Koźminka samochód wydachował i zakończył jazdę na poboczu drogi. Kierujący o własnych siłach wydostał się z pojazd i choć początkowo nie zgłaszał konieczności udzielenia pomocy medycznej, to w końcu ból barku spowodował, iż na miejsce zadysponowano zespół „P” pogotowia ratunkowego, który w celu dalszych badań przetransportował poszkodowanego do kaliskiego SOR. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu zdarzenia obecna była również Policja.

 

kociol dnia listopad 07 2014 20:35:52 · Drukuj
VI Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata

Kliknij

Niespełna tydzień temu druhowie z naszej jednostki, a szczególnie należy tutaj wyróżnić tych najmłodszych uczestniczyli w VI Kaliskich Dniach Modelarza i Pasjonata. Impreza, która odbywała się przez dwa dni w kaliskiej Hali Arena przyciągnęła wiele osób z Kalisza i całego regionu, a dla nas była okazją do zaprezentowania naszego zabytkowego Stara A26P, który jest naszym powodem do dumy. Nie bez kozery wyróżnieni zostali w tym artykule najmłodsi, bowiem to właśnie oni uświetnili to wydarzenie swoim pokazowym występem znanym m.in. z zawodów sportowo - pożarniczych i jeszcze raz zadziwili, tym razem szerszą publikę swoimi umiejętnościami w tzw. bojówce strażackiej. Chcemy podziękować organizatorom za zaproszenie na tę niezwykle ciekawą imprezę i możliwość zaprezentowania również naszej pasji.

 

Jakub Pietrzak dnia wrzesień 26 2014 18:50:19 · Drukuj
Pożar budynku gospodarczego

Nie dane było odpoczywać w niedzielne popołudnie strażakom z koźmineckiej jednostki. Kilkanaście minut po godzinie dwunastej zostali zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Krzyżówki. Po przyjeździe dwóch zastępów i wstępnym rozpoznaniu okazało się, iż pali się jedynie poszycie dachowe. Przystąpiono do podawania dwóch prądów wody, jeden z zewnątrz natomiast drugi wewnątrz. W tym drugim przypadku niezbędne okazało się użycie aparatów ochrony układu oddechowego. Poddasze według relacji właściciela było przygotowane na składowanie ziarna kukurydzy, która gdyby się tam znajdowała z pewnością wydłużyłaby czas prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych. Na szczęście pożar samego poszycia i konstrukcji dachu udało się szybko opanować i po oddymieniu pomieszczenia zakończono działania. Na miejscu obecny był również zastęp samochodem GCBA z JRG 1 Kalisz, SLRr z OSP Krzyżówki oraz Policja. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.


 

Jakub Pietrzak dnia wrzesień 08 2014 22:30:42 · Drukuj
Podsumowanie - wakacje 2014

Tradycją niemal stało się, iż swoją działalność w okresie wakacyjnym podsumowujemy wraz z jej zakończeniem. Tym razem przedstawiamy Państwu film, na którym widać pracę druhów przy różnego rodzaju zdarzeniach, które miały miejsce w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu. Wakacje to czas odpoczynku i urlopów, dlatego ciężko jest wtedy na bieżąco informować co dzieje się w naszej remizie. Wierzymy, że filmik zrekompensuje ten długi okres oczekiwania i zostanie udostępniony na Waszych profilach społecznościowych.

 

kociol dnia sierpień 30 2014 18:09:56 · Drukuj
Zmarł ś.p. dh Mieczysław Piekarski

Ś.P

Z bólem informujemy, iż w środę na wieczną służbę odszedł  z naszych szeregów dh Mieczysław Piekarski. Wspaniały człowiek, strażak, społecznik, który wychował wiele pokoleń naszej jednostki. Był wieloletnim prezesem OSP Koźminek. Wielokrotnie odznaczany za swoją działalność na rzecz jednostki. Pogrzeb ś.p. dh Mieczysława odbędzie się w sobotę, o godzinie 13. Chciejmy w podziękowaniu za wieloletnią służbę jak najliczniej uczestniczyć w ostatniej drodze dh Mieczysława.

 

kociol dnia sierpień 13 2014 22:44:15 · Drukuj
Okres wakacyjny rozpoczęty

Kliknij!

Początek wakacji można zaliczyć do spokojnych dla naszej jednostki pod względem wyjazdowości. Na szczęście ominęły naszą gminę wichury i ulewy, które w ostatnich dniach przetaczały się przez nasz kraj. Wykorzystaliśmy ten czas na szkolenie i doskonalenie w dziedzinie ratownictwa drogowego. Wspólnie z członkami JOT ćwiczyliśmy procedury postępowania podczas zdarzenia drogowego m.in. doskonaliliśmy umiejętności obsługi sprzętu hydraulicznego i gaszenia pojazdu pianą gaśniczą. Jeżeli chodzi natomiast o interwencję to w tym tygodniu uczestniczyliśmy w pożarze jaki wybuchł w zakładzie produkującym pianki poliuretanowe w miejscowości Lisków. Paliła się hala gdzie składowano piankę. Pożarowi towarzyszyły gęste, czarne kłęby dymu widoczne z kilkunastu kilometrów. Istniało duże zagrożenie przeniesienia się pożaru na kolejne budynki zakładu, jednak sytuację udało się opanować. Prócz zastępów z naszej jednostki w działaniach brały również udział trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza, dwa z Liskowa i jeden z Koźlątkowa. Na miejscu obecny był również oficer operacyjny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

 

Jakub Pietrzak dnia lipiec 11 2014 17:24:02 · Drukuj
Wizyta studentów PWSZ Kalisz

Kliknij!

W miniony weekend gościliśmy w naszej remizie studentów kierunku Ratownictwo Medyczne z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, którzy przeprowadzili w ramach swoich zajęć szkolenie z elementów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków z naszej jednostki. Była to możliwość dla nas powtórzenia sobie materiału z tej dziedziny jak i zobaczenia tego jak wykonują tę pracę osoby, które zajmują się tą tematyką bardziej profesjonalnie. Szkolenie odbyło się w miłej atmosferze, której towarzyszyła wymiana poglądów na tematy ratownicze. Dziękujemy studentom za przybycie i przekazanie swojej wiedzy dotyczącej ratownictwa medycznego. Zachęcamy do zorganizowania kolejnych edycji tego typu ćwiczeń w naszej jednostce, które co widać na zdjęciach cieszyły się także zainteresowaniem młodzieży mającej możliwość oglądania poczynań ratowników.

 

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 09 2014 20:36:20 · Drukuj
Zawody dla swoich

Kliknij!

Zażenowanie i śmieszność, takie odczucia mamy po ogłoszeniu wyników Mistrzostw Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. Udział w zawodach medycznych zawsze wzbogaca o nowe doświadczenia, jednak z powodu tego, iż impreza powinna odbywać się na zasadach współzawodnictwa, a co za tym idzie obiektywnej oceny umiejętności drużyn biorących w nich udział, czego oczekiwaliśmy, musimy jednoznacznie stwierdzić, iż w tym konkretnym przypadku tego zabrakło. Rzuca się to cieniem na ideę organizowania tego typu imprez na naszym terenie. Lista uchybień jest, spora. Spośród wielu wymienić należy przede wszystkim to, że wśród drużyn, które zajęły pierwsze miejsca były osoby, które są ratownikami medycznymi, na co dzień jeżdżącymi zespołami "P" Pogotowia Ratunkowego. Wobec powyższego chcemy zaznaczyć, iż udział w tegorocznej edycji zawodów był prawdopodobnie naszym ostatnim i choć pewnie nie spowoduje to odwołania imprezy w następnym roku, to chcielibyśmy aby inne jednostki dokładnie przemyślały w nich swój udział, no chyba, że posiada się specjalne względy wśród organizatorów, w przeciwnym razie szkoda rywalizować, tak po prostu. Mimo wszystko chcemy podziękować za bardzo dobrą organizację oraz świetne, niezwykle realistyczne scenki, które już teraz dały nam wiele pomysłów na samodoskonalenie. Brawa należą się następującym druhom: Zbyszkowi Nowakowi, Tomkowi Marszałowi, Kryspinowi Biniaszczykowi, Michałowi Pietrzakowi. Dziękujemy także druhom: Adamowi Dziubkowi, Tomkowi Kryszakowi i Tomkowi Pietrzakowi za dodatkową pomoc podczas zawodów. Warto wspomnieć, iż na zawodach można było podziwiać naszego Stara A26P, oraz zjeść przygotowanej przez nas grochówki.

Zdjęcia: Dh. Adrian Piekarski

 

kociol dnia czerwiec 04 2014 20:03:29 · Drukuj
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Kliknij!

Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu mogłoby skończyć się o wiele tragiczniej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący samochodem Mercedes jadąc od strony Koźminka, na skrzyżowaniu, tuz przed stacją benzynową w Pietrzykowie, podjął niedozwolony manewr wyprzedzania i zderzył się z wyjeżdzającym z drogi podporządkowanej od strony miejscowości Smółki VW Golfem, po czym wpadł do rowu. Siła uderzenia była dość znaczna na co wskazują uszkodzenia obu pojazdów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych i kierowaniu ruchem. Osoby biorące udział w zdarzeniu, dwie z Golfa i jedna z Mercedesa wydostały się o własnych siłach i choć odmówiły wszelkiej pomocy, zawroty głowy u jednej z nich spowodowały zadysponowanie przez dowódcę zastępu z Koźminka zespołu Pogotowia Ratunkowego. Jednak osoba ta po wstępnym rozpoznaniu przez ratowników odmówiła przewiezienia do szpitala na dalszą obserwację. Na miejscu obecna była także Policja. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 

Jakub Pietrzak dnia maj 31 2014 22:37:40 · Drukuj
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie