Sierpień 30 2015 17:52:36
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Historia
O nas
Członkowie
KSRG
Sprawozdania
Gmina
Kontakt

Wynajem Sali
Video
Galeria

Patron strażaków
Co to OSP ?
Oznaczenia pojazdów
MDP

Reklama
Linki

Strażacki humor


Redakcja Strony

Akcja - "Redaktor"

Ciekawostki

Czad cichy zabójca

Pożary Lasów

Wypalanie Traw

Ostrzeżenia meteorologiczne

Radar burz

Mapa zagrożeń pożarowych

Zagrożenia pożarowe

Banery

UG Koźminek

Biblioteka Koźminek

Bezpieczna strona

38263.62

Polecamy!Oficjalny Serwis Informacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku
Pierwsza ofiara Murowańca.

Kliknij!

Po dotarciu na miejsce dwóch zastępów z łodzią z jednostki w Koźminku zastano osobę w wodzie oddaloną o około 20 - 30 metrów od brzegu, leżącą nieruchomo z głową skierowaną w kierunku wody, z informacji uzyskanych od świadków wynikało, iż osoba ta przebywała w wodzie od około 15-20 min. Działania strażaków po przybyciu na miejsce polegały na zwodowaniu łodzi, podpłynięciu do osoby, wyciągnięciu ją na łódź, przypłynięciu do brzegu i przeniesieniu na brzeg. Teren działań wygrodzono taśmą w celu odgrodzenia od licznie zgromadzonych gapiów oraz oświetlono przy pomocy najaśnic. Po ułożeniu osoby na kocu przystąpiono do uciskania mostka i wentylowania 100% tlen. Podłączono AED, jednak do przyjazdu karetki wstrząs nie był zalecany. Poszkodowanemu założono także rurkę ustno - gardłową. Po ok.7 minutach dotarł ZRM Zespół P-51 który przejął pacjenta, lecz po dalszych kilkudziesięciu minutach reanimacji lekarz kolejnego zespołu, który dojechał na miejsce zdarzenia S-32 stwierdził zgon. Przy zdarzeniu pozostał jeden zastęp z koźmineckiej jednostki w celu oświetlenia miejsca dla ekip policyjnych, które prowadziły czynności dochodzeniowe. Na miejscu obecny był również zastęp SLRr Volkswagen z łodzią z JRG 1 Kalisz oraz Policja. W czwartek w żwirowni w Stobnie Siódmym również utopił się mężczyzna. Pogoda sprzyja kąpielom, jednak apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas letniego wypoczynku.

 

kociol dnia sierpień 15 2015 17:59:03 · Drukuj
GCBA 6/32 MAN 349 [P] 11

Kliknij!

Mija prawie trzeci miesiąc użytkowania nowego GCBA 6/32 MAN 349 [P] 11. Teraz gdy emocje opadły możemy z przekonaniem powiedzieć: to bardzo dobra maszyna. W końcu jednostka ma pojazd, którym bez obaw może brać udział w najtrudniejszych akcjach ratowniczo - gaśniczych. Po wielu latach starań, żmudnym procesie przetargu i odbioru mamy pojazd, dzięki któremu mieszkańcy gminy, powiatu, województwa mogą czuć się bezpieczniej. Nasz ciężki Man miał już okazję brać udział w kilku, czy nawet kilkunastu już działaniach, gdzie pokazał swoje możliwości i został pozytywnie odebrany przez koźmineckich ochotników. Największym dotychczas sprawdzianem był pożar prawie hektara młodnika w miejscowości Krzyżówki, gdzie przez kilka godzin Man przetłoczył tysiące litrów wody. W naszej galerii mogą Państwo zobaczyć fotografie m.in. z odbioru pojazdu w firmie Stolarczyk oraz z poświęcenia na koźmineckim rynku podczas Powiatowego Dnia Strażaka 2015. Zapraszamy do oglądania!!!

Linki dotyczące projektu:

Podpisanie umowy 2015

Opis projektu 2015

Informacja samochody

Ogłoszenie przetargu 2015

Odbiór Kilece

Informacja Piła

 

fot. Adam Dziubek i Adrian Piekarski

Jakub Pietrzak dnia lipiec 27 2015 19:15:38 · Drukuj
Pożar poddasza budynku gospodarczego

Kliknij!

Pożar poddasza budynku mieszkalnego! Takie zgłoszenie odebrali kilka dni temu koźmineccy ochotnicy. Okazało się jednak, iż pożar dotyczy budynku gospodarczego. Tylko sprawne wprowadzenie roty w aparatach Ochrony Układu Oddechowego i podanie środka gaśniczego w mocno zadymionym pomieszczeniu spowodowało, iż pożar nie objął całej konstrukcji dachowej. Na miejsce dyspozytorzy Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu skierowali samochód ciężki gaśniczy z JRG 1 , podnośnik z JRG 2 oraz Oficera w Dyspozycji Komendanta. Po zatrzymaniu procesu rozprzestrzeniania się ognia, całe pomieszczenie oddymiono, a następnie nadpalone elementy usunięto w celu niedopuszczenia do ponownego powstania pożaru. Miejsce przekazano właścicielowi.

 

Jakub Pietrzak dnia lipiec 27 2015 18:58:51 · Drukuj
Ćwiczenia wodne

Kliknij!

W dniu wczorajszym zorganizowaliśmy ćwiczenia wodne nad zbiornikiem wodnym w Murowańcu. Wszystko w ramach przydzielonej specjalizacji z ratownictwa wodnego dla naszej jednostki. Chcemy być coraz lepsi w tym co robimy. Były to wstępne ćwiczenia do miejmy nadzieję coraz częstszych tego rodzaju przedsięwzięć. Druhowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności m.in. w pływaniu na saniach lodowych i łodzi, rzucie kołem oraz z KPP przy podtopieniach. Zobaczcie sami na zdjęciach co robiliśmy nad wodą.

 

kociol dnia lipiec 08 2015 15:18:21 · Drukuj
Zderzenie przy komisariacie

Kliknij!

Najprawdopodobniej upał był przyczyną zdarzenia drogowego jakie miało miejsce dzisiaj w Koźminku na Placu Wolności. Kobieta jadąca osobowym van-em przy manewrze skrętu źle się poczuła i uderzyła w nadjeżdżającego z przeciwka Mercedesa. Jednocześnie w tył uderzył jeszcze trzeci pojazd marki Renault. Po dojechaniu na miejsce działania nasze polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy m.in. założono kołnierz ortopedyczny oraz odłączeniu akumulatorów. Kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego P51 przewiózł na SOR kaliskiego szpitala przy ulicy Poznańskiej. Następnie ochotnicy zebrali płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu, a po czynnościach przeprowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego w Kaliszu samochody usunięto z jezdni i przywrócono ruch. W działaniach brał również udział zastęp z JRG 1 Kalisz oraz policjanci z komisariatu w Koźminku.

 

Jakub Pietrzak dnia lipiec 07 2015 21:48:37 · Drukuj
Czarna seria pożarów lasu

Kliknij!

Można już mówić o czarnej serii pożarów w lasach. Nawet nie jesteśmy w stanie na bieżąco o nich informować, ponieważ występują w krótkich odstępach czasu, także w nocy lub nad ranem. Najwięcej zdarzeń ma miejsce w miejscowości Młynisko. W ostatnim czasie doszło tam do dwóch pożarów lasu, o których warto wspomnieć. Miały one miejsce 7 i 16 czerwca i spłonęło w nich łącznie około 1 ha poszycia leśnego. Największe kontrowersje budzi godzina pożarów, bowiem pierwszy miał miejsce o godzinie 1:30 w nocy, drugi natomiast około godziny 4 rano. Wygląda to na typowe podpalenia. Poważnym utrudnieniem podczas działań przy tych pożarach był dojazd, poprzez wąskie, zarośnięte dukty leśne. Akcje trwały po kilka godzin, ponieważ niezbędne było dokładne zalanie poszycia, w celu wykluczenia ponownego powstania pożaru. W pierwszej akcji w działaniach brała, także udział cysterna z JRG 1 Kalisz SCCs Tatra. Strażacy z Koźminka kilkakrotnie już walczyli również z pożarem poszycia leśnego na granicy Koźminka i Nowego Nakwasina. Tam pożar nie objął powierzchni większej niż 30 arów, jednakże ze względu na bardzo zaniedbane drogi dojazdowe, strażacy musieli się poruszać po polach uprawnych. Apelujemy o czujność, rozwagę i zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań ludzkich w lesie.

 

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 18 2015 19:36:58 · Drukuj
Ćwiczenia Forest 2015

Kliknij!

W dniu 8 czerwca 2015 roku na terenie nadleśnictwa Antonin odbyły się ćwiczenia Forest 2015 dla sił i środków z terenu województwa Wielkopolskiego, wchodzących w skład Kompani Gaśniczej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Ostrów Wielkopolski”. Powiat kaliski reprezentowany był jedynie przez jednostkę z Koźminka, która jako jedyna została włączona kilka lat temu w skład tegoż odwodu. Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania podmiotów KSRG włączonych w struktury WOO pod kątem sprzętowym i organizacyjnym, a także był to sprawdzian obiegu informacji i sposobów dostarczania wody na duże odległości. W ćwiczeniach prócz jednostek WOO brały udział służby leśne, Policja oraz samolot gaśniczy Dromader, który dokonał zrzutu wody nad rozpalonym specjalnie na potrzeby ćwiczeń ogniskiem. Całe ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie. Najważniejszy jest fakt, iż po raz pierwszy można było zobaczyć współdziałanie jednostek WOO „Ostrów Wielkopolski” w czasie działań. Mamy nadzieję, iż zostaną zorganizowane kolejne takie ćwiczenia z wykorzystanie podobnej liczby sił i środków.

 

kociol dnia czerwiec 09 2015 14:53:41 · Drukuj
Płoną lasy, nawet w nocy

Kliknij!

Kolejny już raz strażacy z Koźminka gasili pożar lasu w miejscowości Krzyżówki. Pożar powstał w środę 3 czerwca po godzinie 22. Tym razem płonęło poszycie leśne. Na miejsce ze względu na bardzo dużą suszę i zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru zadysponowano prócz zastępów z Koźminka dwa zastępy z OSP Lisków, zastęp z JRG 1 Kalisz wraz z cysterną oraz ochotników z Krzyżówek. Działania zakończono dopiero po godzinie 2 w nocy. To nie jedyny przypadek pożaru lasu w ostatnich dniach na terenie Gminy Koźminek. Las oraz jego trawiaste obrzeża paliły się również dwukrotnie w Nowym Nakwasinie. Pierwszy pożar poszycia leśnego wybuchł w poniedziałek około południa. Zmagały się z nim trzy zastępy z OSP Koźminek i PSP Kalisz, drugi natomiast miał miejsce w czwartek po godzinie 16. W tym drugim przypadku trawę udał się opanować dzięki działaniom dwóch zastępów z Koźminka. Zdjęcia z tych trzech zdarzeń mogą Państwo oglądać w naszej galerii.

 

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 05 2015 18:36:56 · Drukuj
Dachowanie w Tymianku

Kliknij!

Młoda kobieta została poszkodowana w kolizji jaka miała miejsce w dniu dzisiejszym w miejscowości Tymianek. Za łukiem drogi nie opanowała pojazdu w wyniku czego wpadła do pobliskiego rowu, a następnie wydachowała w polu. Kobietę z obrażeniami, przytomną przewieziono do kaliskiego szpitala. Działa straży polegały na odłączeniu akumulatora, zakręceniu butli z gazem, położeniu poduszki pianowej i postawieniu pojazdu na koła. Droga przez ki8lka minut była całkowicie zamknięta dla ruchu. Na miejscu obecna była również Policja z Komisariatu Policji w Koźminku.

 

kociol dnia czerwiec 01 2015 20:45:45 · Drukuj
Ogień w koronach

Do dwóch pożarów młodnika doszło w ostatnim czasie w miejscowości Krzyżówki. Pierwszy objął zaledwie 30 arów, choć ryzyko rozprzestrzenienia na większy obszar było bardzo duże to jednak udało się nie dopuścić do takiej sytuacji. W drugim przypadku nie było już żartów, jak się później okazało ogień strawił 1 ha 30 ar lasu szalejąc również w koronach młodych sosen. Przez niemal 6 godzin z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej z Koźminka, Liskowa, Krzyżówek i Kalisza pod dowództwem Oficera w Dyspozycji Komendanta mł. kpt. Grzegorza Kuświka. Największym utrudnieniem w opanowaniu pożaru był silny tego dnia wiatr, który podsycał płomienie, dlatego leśniczy z Leśnictwa Morawin podjął decyzję o zadysponowaniu samolotu gaśniczego Dromader, który dokonał jednego zrzutu wody nad palącym się lasem. Niestety wąskie, leśne drogi nie pozwoliły na pobieranie wody z jeziora, dlatego wodę pobierano aż z pobliskiego Koźminka, a na miejsce zadysponowano ciężki samochód gaśniczy Man TGA z JRG 2 Kalisz, który jednorazowo może przewieźć 9 ton wody. Dość gruba warstwa poszycia sprawiła, iż pomimo tego, iż ogień wybuchł w sobotę to jeszcze w poniedziałkowy ranek strażacy dogaszali pogorzelisko cały czas pilnowane przez pracowników leśnych. Dochodzenie w sprawie pożaru prowadzi Policja.

 

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 01 2015 20:44:19 · Drukuj
Pożar zakładu produkcji palet

Kliknij!

Do poważnego pożaru zakładu produkcji palet doszło w dniu 26 maja 2015 roku w miejscowości Ksawerów na terenie gminy Koźminek. Strażacy przez około dwie godziny zmagali się z pożarem hali produkcyjnej. Ogniem objęta była konstrukcja dachowa, maszyny, piec i odpady poprodukcyjne. Strażacy prowadzili działania zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz obiektu. W tym drugim przypadku przy użyciu aparatów Ochrony Dróg Oddechowych. Do środka weszło kilka rot zanim pożar udało się opanować. Następnie oddymiono pomieszczenia. Działania na miejscu zdarzenia prowadzono również z wykorzystaniem podnośnika SH 25 Volvo FL 6 z JRG 2 Kalisz. Działaniami dowodził zastępca d-cy JRG 2 - Oficer w Dyspozycji Komendanta asp. sztab. Krzysztof Knop. Na miejscu obecna była również Policja. Okoliczności powstania nie są znane.

 

Jakub Pietrzak dnia czerwiec 01 2015 20:15:18 · Drukuj
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Info


Posłuchaj miastomuzyki.pl :: RMF FM

page rank

Współpracujemy

OSP Pólko

OSP Opatówek


POMOC DROGOWA

Księga Gości

Wpisz się do naszej księgi!

[zobacz ksiege]

[dopisz do ksiegi]

Sonda
Nasza lokalizacja

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie